*

• tesir etmek.
  • etki altında bırakmak...
  • başını döndürmek...
  • dünyanın en mesud insanıyım şuan bu yüzden.

bana yakın biri teşekkür etti, dolabımla barıştım sayende, dedi.
    diğer yakın biri de küfretti sanırım, senin yüzünden sürekli acıkıp yemek yiyorum, dedi.

ve ben bu yüzden çok mutluyum hahay. manevi tatmin bu olsa gerek.
  • kişiyi; hak, çıkar ve duygularını garanti altına alınmış hissedebileceği bir ruh durumuna sokmaktır.

kendisine sürekli haksızlık yapıldığını düşünen bir kişiyi/kitleleri etkilemek imkansızdır. toplumun etkisinden kaçmak da dünyada çokça görülmüş bir insan psikolojisi değildir. türkiye'de vardır bu.

bu nedenledir ki, türkiye'deki gibi toplumsallık duygusunu tamamen karşısına almış kitlelerin çevresini aşmaktan başka çabaları olmaz.

yükselme ve üstünlük eğilimi had safhada olan türk milleti de kolay kolay bir şeyden etkilenmez. (bu noktada kandırılmak ve etkilenmek birbirlerine karıştırılmamalıdır)

bu nedenle; şirket içi iletişim, motivasyon günleri, yoga, meditasyon ve enerji alanı gibi çoğu uzmanlarca yıllarca araştırılmış, uğurlarına makaleler, belgeseller, kitaplar yayınlanmış pek çok branşı türk milleti ''yemez''. etkilenmez bunlardan.

yaptığın her güzel iş yerilir. hiç kimse kimseyi etkileyemez bu ülkede. ''bak ben şimdi nasıl daha güzelini yapıyorum'' la yaşar bu ülkenin insanları.
  • karsi tarafi etkilemenin yollari

1. karsimizdaki bizim bilgi ve yetenegimizin paylasmak istedigimizi bilmelidir.
    2. ayni yollardan gectigimizi etkilemek istedigimiz kisiye soylersek rahatlarlar.
    3. karsimizdakinin olumlu yonlerini ovmeliyiz. ornegin, zekasini, azmini ve gayretini, pozitifligini vs.
    4. etkilemek istedigimiz kisiyi cok iyi tanimali (ilgililerini, tecrubelerini vs.) ve onlara ben seninle ilgileniyorum mesaji vermeliyiz.
    5. karsidakinin ihtiyaclari ortaya cikarilmali ve etkili bir sunumla karsi tarafin hak ve cikarlarinin garanti altina alinmis hissini karsi tarafa hissettirmeliyiz.
  • siz de etliekmek diye okuduysanız, tam bir konyalısınız demektir.

(bkz: yaran yanlış okumalar)
  • "insanın birini etkilemesinde korkunç coşku veren bir şey var. bu, hiçbir şeye benzemiyor. insanın ruhunu güzel bir biçimin içine sokması, orada zaman geçirmesi, kendi* içindekileri** oraya aktarması ve bunun yansımasını görmesi...

insanın kendi yaratılışını, sanki incecik bir su, güzel bir kokuymuş gibi, başkasına aşılaması...

gerçek bir zevk var bunda. bizim kısıtlı, pek bayağı çağımızda bize kalan en doyurucu zevk belki de."
  • bir fetöcü düsturu öğrendim:
    (birini etkilemek, satın almak veya kazanmak için) "masa, kasa, nisa" yani "ünvan, para, kadın" üçlüsünden birinden biri mutlaka işe yarar, bu üçlü maymuncuktur. fetö içinde çok kadim bir kurum olan nikah bile hedefe ve grup çıkarına yönelik olarak denetlenebildiğine göre, sav akla yatkın.

(bkz: etkilenmek), etkileşmek, etkimek
  • etli ekmek diye okudum, işte bunlar hep açlık
    (bkz: yaran yanlış okumalar)
hesabın var mı? giriş yap