• "etkilenmek için otu arkada sarıyorum" okudum yahu
  • ilkokul yıllarında metroyla (!) okula gitmişliği vardır.
    tanım: aynaya koşup yüzümdeki çizgileri saydıran..
  • izmir'de kalsa da, hiç olmazsa emekliliğimde bol bol görüşsem. (hem emeklilikte sağlık sigortası yetmezse filan, kardeşimden sonra bir bedava doktorum daha olur, heh heh he). hani izmir'in kedilerine, yasemenlerine, manolyalarına, konak'ına, kordon'una, körfez'ine kurban ama orada tanıdığım dostlarıma, zamanında izmir'de tanıdığım ve bir bölümü artık orda olmayan (turuncu saçlı bıkkın penguen gibi, etomcuk gibi) ve de halen orda olan ekşili dostlarıma daha bir can kurban.

meşrutiyet caddesi aklımda. başım önüme düşmezse, boynum bükülmezse gerek kalmaz ama yaşam bu, belli de olmaz.
  • hafızasına hayran olduğum yazar. yıllar öncesinin muhabbetlerini nasıl olur da kelimesi kelimesine hatırlar hala anlayabilmiş değilim. bu işin sırrı nedir çok merak ettim, kesin vardır bir tekniği.
  • tahmin edilebilirliği olmayan suser. çok mantıklı bir laf etsem asla beğenmeyip eleştirir. öylesine saçma sapan bir şey söylesem konuyu ne güzel özetledin der. kendine has bir şahsiyet. yine de sever sayar ve söverim.
  • artık aramasına gerek olmayan yazar kardeşimiz. ben varım bro.
  • cümle kurguları aklımı başımdan alan yazar!.. hele hele mesajlaşırken. şu dünyada konuşmalarıyla, yaşam karşısındaki duruşlarıyla, yaklaşımlarıyla beni etkileyen sayabileceğim kadar az insan oldu; dr. tony'm gibi, sertan bozkurt'um gibi göçüp gidenler de var, hasanlarım gibi (allah uzun ömür versin) hâlâ bana yol göstermeye devam edenler de. etkilenmekicinkotuarkadasariyorum da artık onlardan biri. gün gelir de buraya tarih olsun diye düştüğüm notun ötesinde karşı karşıya da söyleşiriz umarım.
  • muhteşem yazıyor. bu, nick altına yazılan bir entrynin iade-i şeysi (neysi?) gibi bir entry değil. tüm içimden gelenlerin dışa vurulmaya çalışılan ve muhtemelen becerilemeyecek olan halidir.

sayesinde doğduğum ve üzerinde bulunduğum kente bir kere, bir kere daha aşık oldum. hayatımda bir kente sonradan gelip yerleşmek ve oraya alışmak, sevmek? nedir, neye benzer bilmedim; o tek yazısı sayesinde şimdi buraların bir yabancısıyım adeta. yeni baştan keşfedeceğim izmir'i.

sahi, sabaha kadar hep böyle efsun mu kokar bu izmir dedikleri?
  • sevimli ** bir küçük kardeşe sahip uzun nickli yazar.
hesabın var mı? giriş yap