şükela:  tümü | bugün
  • iliklerimdeki yitik aşkı sarhoş bir unutkanlığa ilikliyorum... sanki şiirini bilmediğim bir fransız akşamında kaldırım taşlarını sayıyorum kalbimin... içimde ayak izlerin, aylak bir yaz geçiyor avuçlarımdan..
  • '' yolunu kaybedip dünyaya düşmüş bir meleksin, bana beni sevme diyorsun yok böyle bir şey...''
  • âsude bakışlar...bitmek tükenmek bilmeksizin sonsuzluğun sırrına varmaya çalışan bu nurani gözler...sabır taşının çatladığı zamanlar...
  • lan ulusalcılar karar verin artık. türk milletinin %60'ı aptal mı, türk milleti zeki mi? aziz mi haklı kemal mi? bilelim yani.
  • "evet azizim! ben hayallerin arkasına gizlenmiş olan hayaletleri arıyorum. ne yazık ki bulamıyorum. tam olarak 'bulamıyorum' demek de yanlış. bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum."
  • senden sende olmayanı istedim,hasret yerinde kaldı ve ben çekip gittim...
  • yitirdiğin her şeyde kazandığın bir şey vardır,kazandığın her şeyde biraz yitirdiklerin....
    hayat karşına nasıl çıkarsa çıksın,seni ne kadar yıpratırsa yıpratsın sakın vazgeçme..ve unutma....eger hayallerin olmazsa bir gün başkasının hayali olamazsın..!her şey; bir sokak çocuğunun elini cebine sokabildiği kadar boş. öznesi...... olmayan cümleler gibi değersiz.ve senin "n'aber" soruna "iyilik" dediğim kadar yalan...
  • nazım hikmet'in üvey oğluna, annesini* terk ettikten sonra yazdığı şu satırlar:

“ sen annenle ilgisiz benim oğlumsun. seni bana anan getirdi. sen benim biolojimin değil, bende olan en güzel manevi şeylerin devamısın.."
  • "bir kez yalanını yakaladığın kişinin, bin kez doğrusunu sorgularsın.."*