şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yemek tarifleri ve mekan önerileri yapan ileride daha da popüler olacağını düşündüğüm bir blogger. oburcanın (bkz: oburcan) ilk zamanlarında ki samimiyet ve güvenilirlik var gibi. web adresi; www.etmanyak.com.
 • ankara'da yer alan butik bir steakhouse.
  işleyiş tarzı biraz farklı. zira mekan hergün açık değil. randevu alarak, gideceğiniz gün için kaç gideceğinizi ve ne yiyeceğinizi söylüyorsunuz. o gün mekan sadece sizin için açılmış oluyor ve size özel malzeme alınıyor. haftanın her günü açık değillermiş! internet sitesinde menü ve fiyatlar yazıyor. alkol var mı emin değilim ama tarz olarak ilgi çekici görünüyor.
  https://www.instagram.com/etmanyak/?hl=tr
  https://www.etmanyak.com/
 • ankara gaziosmanpaşa'da ikamet eden butik bir steakhouse. sahibi et ve et ürünlerini tombiş parmakları ile kesip yayınlayor. ancak sesi çok kötü nihat doğan'ın sesine benziyor, genelde anlatılanları dinlememe pahasına sessiz izliyorum paylaştığı videoları. bir de balıktan hiç anlamıyor, arada paylaşıyor kendine pişirdiği balıkları da tövbe estafurullah insanı balıktan soğutur. et yorumlarında gayet başarılı.
 • ankara gaziosmanpaşa’daki muhteşem etçi mekan. sakin bir sokakta, dışarda 5-6 masasıyla yer ayırtıp, önden ne yiyeceğinizi söylediğiniz sahibinin herşeyi özenle hazırladığı, kalitenin nusret’den iyi olduğu bir yer. önden bruschetta, trüf yağlı bonfile, sucuk ve frankfurter yedik. ana yemek olarak da barbekü soslu kuzu kaburga paylaştık. ara sıcaklarda porsiyonlar ufak o yüzden iki ana yemek yemediğimize pişman olduk. herşey süper lezzetliydi. üstelik yemeğimizi bob marley dinlerken yemek de ayrı bir keyif verdi. ankara’ya geldiğimizde muhakkak uğrarız artık.

  tatlıdan sonraki edit: o ne hafif o ne harika bir panna cotta dır öyle...
 • öncelikle mekanla zerre bir bağım yok. bir kere gittim ama yakınımda olsa çok daha sık gitmeye çalışırım. etmanyak isimli mekanın sürekli açık olmamasının sebebi sahibinin mesaisinde olan bir mühendis olması. rezervasyon ve menüden seçme mevzusu da eti kişi sayısı kadar alması ve önden terbiye etmesi.

  mekanla aynı ismi paylaşan etmanyak lakaplı kişiyi takip ederseniz et konusunda ne kadar ilgili ve kendini geliştiren biri olduğunu görürsünüz. lütfen diğer lezzetten ziyade işin şovuna kaçan instagram şebekleriyle karıştırmayın.
  et muazzam bu arada. zerre şüpheniz olmasın.