şükela:  tümü | bugün
 • yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.

  başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 aday/ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır.

  internet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini / yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir.

  ağustos 2008'den mayıs 2009'a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.

  http://www.etohum.com/
 • yayın kanalı için:

  http://televidyon.com/etohum
 • yazdan beri devam eden başvuru ve seçim sürecinde ilk açıklamayı yapmasına az zaman kalmış oluşum.

  31 ocak'ta itü maçka yerleşkesinde düzenlenecek etohum haftasonusunda, şu ana kadar yapılan başvuruların bir kısmı arasından seçilmiş 15 ekip/kişi açıklanacak.

  ayrıntılı bilgi için bakınız:

  http://www.etohum.com/…rnet-girisimcisi-aciklaniyor
 • açıklanan projelerle hayal kırıklığına sebep olmuştur. seçilen 15 proje içinde, ülkemizi dünya internetinde temsil edebilecek, "ulan bizden de böyle bi iş çıkarmıydı" diye şaşırarak gururlanabileceğimiz bir tane bile proje yoktur. gayet basit ve zayıf kalacak projelere imza atılmıştır.

  projeler:

  http://www.siberkultur.com/?q=etohum-girisimcileri
 • büyük beklentiler içindeydim, ama proje balon olup patlamıştır, ortaya çıkan projeler yatırım yapılacak kadar parlak fikirler değil.

  ama yine de bu tür organizasyonlar ülkemiz vede internet piyasası için kesinlikle mükemmeldir.
 • 2010 yılının yatırım yapılacak 15 girişimini bugün açıklamış olan oluşumdur. bunlar;

  roodbox.com
  anneysen.com
  tvdegordum.com
  karniyarik.com
  balerin.com
  yollayolla.com
  dersverilir.net
  filoline.net
  grupanya.com
  ofansif.com
  bogazharbi.com
  dressar.com
  sopido.com
  nefius.com
  lorientalis.org'dur.
 • 2010 için seçilen girişimci 40 finalistine, içinde ssg'nin de bulunduğu başarılı internet girişimcileri eşliğinde rixos hotel premium belek'te 4 günlük kamp yaptıran güzel oluşum..

  (bkz: http://www.socialnewsturkey.com/…m-kampinda-bulustu)
 • 23 eylül 2010'da maçkolik’de düzenlenen grup satın alma girişimleri konulu toplantının videosu: http://www.etohum.com/…tin-alma-girisimleri-videosu
 • danışmanları arasındaki ilgili isimlerden en az biri, türkiye'de yazılım patentleri sistemi doğru çalışsa idi orada olmayacaktı.

  çabalarını takdir ediyorum. kayıtlar falan güzel.
 • (bkz: #21742406)