şükela:  tümü | bugün
 • yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen genç girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.

  başvuru yapanlar arasından seçilecek uygun 30 aday/ekip internet girişimciliği eğitimi alacak, iş planlarını hazırlarken koçluk ve yönlendirme yapılacak, hazırladıkları internet girimciliği iş planlarını bireysel, kurumsal yatırımcı ve şirketlere sunmaları sağlanacaktır.

  internet konusunda yeni iş fikri olan henüz şirketini kurmamış, iş fikrini gerçekleştirmek için şirketini kurmak üzere olan, internet şirketini / yeni girişimi kurmuş, sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer desteğe ihtiyacı olan herkes etohum’a başvuru yapabilir.

  ağustos 2008'den mayıs 2009'a kadar sürecek olan süreçte internet girişimcisi olmak isteyenlere yeni işe başlama eğitimiyle uygun girişimcilik ortamının sağlanması ve iş planlarının yatırımcı olabilecek şirket, kişi, yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini sağlayacak bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır.

  http://www.etohum.com/
 • yayın kanalı için:

  http://televidyon.com/etohum
 • yazdan beri devam eden başvuru ve seçim sürecinde ilk açıklamayı yapmasına az zaman kalmış oluşum.

  31 ocak'ta itü maçka yerleşkesinde düzenlenecek etohum haftasonusunda, şu ana kadar yapılan başvuruların bir kısmı arasından seçilmiş 15 ekip/kişi açıklanacak.

  ayrıntılı bilgi için bakınız:

  http://www.etohum.com/…rnet-girisimcisi-aciklaniyor
 • açıklanan projelerle hayal kırıklığına sebep olmuştur. seçilen 15 proje içinde, ülkemizi dünya internetinde temsil edebilecek, "ulan bizden de böyle bi iş çıkarmıydı" diye şaşırarak gururlanabileceğimiz bir tane bile proje yoktur. gayet basit ve zayıf kalacak projelere imza atılmıştır.

  projeler:

  http://www.siberkultur.com/?q=etohum-girisimcileri
 • büyük beklentiler içindeydim, ama proje balon olup patlamıştır, ortaya çıkan projeler yatırım yapılacak kadar parlak fikirler değil.

  ama yine de bu tür organizasyonlar ülkemiz vede internet piyasası için kesinlikle mükemmeldir.
 • fikirleri uygulamaya geçiren bunun içinde fikirleri yatırımcıyla buluşturup faaliyete geçiren bir organizasyon. fakat bazı saçmalıklar da yok değil.

  # alemşah öztürk – 4129
  # yüce zerey -
  # murat buyurgan – kurumsalhaberler
  # ekim kaya – botego
  # arda kutsal – webrazzi
  # eray endeş – bloglama
  # emre sokullu – grou.ps
  # özgür alaz -
  # çağatay gürtürk – itusozluk.com
  # erdal kaplanseren – pcnet yazı işleri müdürü
  # şekip can gökalp – mixxt
  # aydonat atasever – cimri

  ekip bu... bu ekibin ne iş yaptığını ise etohum açıklıyor: "danışmanlar: etohum sürecinde yapılması gerekenler ve ihtiyaçlar konusunda bilgi, akıl veren ekip."

  şimdi bu danışmanların 1 tanesi hariç hepsine bakıyorsunuz. kendi alanlarında ilk fikirler ve parlak fikirler ve o fikirleri de hayata geçirip başarılı olmuş insanlar. fakat şunu anlayamadım klon yaratan yani yeni bir fikir sunmayan sunamayan itüsözlük.com sahibi çağatay'ın ne işi var abi. çağatay girişimcilik anlamında ne gibi yenilik getirmiştir? ne gibi fikri yeni. şimdi fikirleri nasıl hayata geçirdiğini anlat deseler bu adam gelip bana "ekşi sözlük vardı onun gibi birşey yapayım" dese ben orada ki fikirlerini hayata geçirmek isteyen yeni girişimcilerin suratı ne hale gelir merak ediyorum. evet böyle bir adam bana teşvik anlamında ne vericek? zaten ortada olan ve patlama yapmış bir fikri alıp farklı isimle sunmuş adamı kim dinler girişimcilik anlamında?

  ikinci kötü yanı şimdi evet melek yatırımcı buluyorlar sana. sana fikrini hayata geçirecek bir parayı ve teşviki buluyorlar fakat fakat "girişimcilik" konusu ya şimdi ya hiç demektir. fakat şuradan görüldüğü gibi http://www.etohum.com/program program ağustos 2009'da başlıyor. ta 2010 haziranında bitiyor. yani hayata geçiyor. şimdi bir girişimci olarak fikrimi benim gibi düşünen bir çok insanın olduğunu varsayarak bir an önce harekete geçmeyi dilerim. bir an elini tutmalıyım fikrimin harekete geçmeliyim. ama 1 sene içinde benim fikrimin kaç benzeri başkaları tarafndan hayata geçirilir? ve bu süreçte de fikrimin benzerlerinin artmasıyla reklam gelir payı düşer mi düşer? program fazlasıyla gereksiz uzun. başkalarıın fikrini dinlemeye vakit kaybettirmesi ve başarı hikayeleri anlattırarak vakit kaybettirmesi kötü olmuş. beni çağırsalar dicem ki "çıkın buradan ve fikrinizi hayata geçirin. 1 yıl beklemeyin." ama işte "girişimcilik" ruhu kazanmayı bekliyorlar. teşvik bekliyorlar.

  aynı zamanda burak büyükdemir'in büyük bir "işletme" mühendisi olduğunu gösteren uygulamadır.
 • 2010 yılının yatırım yapılacak 15 girişimini bugün açıklamış olan oluşumdur. bunlar;

  roodbox.com
  anneysen.com
  tvdegordum.com
  karniyarik.com
  balerin.com
  yollayolla.com
  dersverilir.net
  filoline.net
  grupanya.com
  ofansif.com
  bogazharbi.com
  dressar.com
  sopido.com
  nefius.com
  lorientalis.org'dur.
 • 2010 için seçilen girişimci 40 finalistine, içinde ssg'nin de bulunduğu başarılı internet girişimcileri eşliğinde rixos hotel premium belek'te 4 günlük kamp yaptıran güzel oluşum..

  (bkz: http://www.socialnewsturkey.com/…m-kampinda-bulustu)
 • 23 eylül 2010'da maçkolik’de düzenlenen grup satın alma girişimleri konulu toplantının videosu: http://www.etohum.com/…tin-alma-girisimleri-videosu
 • danışmanları arasındaki ilgili isimlerden en az biri, türkiye'de yazılım patentleri sistemi doğru çalışsa idi orada olmayacaktı.

  çabalarını takdir ediyorum. kayıtlar falan güzel.