• dün benimle hiç karşılaşmamış bir yazar beyanatı.

içimde sarı t-shirt, üzerimde sarı kapüşonlu sweatshirt. ayağımda sarı çoraplarım vardı halbüsi.
  • böceklerin, sineklerin veya benzeri canlıların çiçek muamelesi yapmasından dolayı olabilecek olan durum.
  • sarı rengin freddie mercury'den daha fazla kimseye yakışmamasındandır belki de.

*
  • okuduğum an üzerimdeki sarı sweatshirte bakıp gülümsediğim önerme. alışveriş yaparken sarı renkli bir şey görürsem de hemen alasım gelir. insanların bu renge olan antipatik yaklaşımını da hiç anlamıyorum doğrusu.
  • sarı renkli kıyafetlerin pek satılmamasından dolayıdır.

çevremde enfes tonda sarı montlu birkaç kişi var, ama yurtdışından (amerikadan) filan almışlar montu. burada yok, bulsan da servet ödemen lazım. fiyatlar korkunç.

evde bir tanıdığın verdiği promosyon amaçlı sarı bir tişörtüm var. promosyon olduğu için dışarıda giymeyip sadece ev içinde kullanıyorum. bir süre sonra fark ettim ki bu sarı renk bana çok yakışıyor, hayatım boyunca sarı bir şey giymediğim için bu rengin bana yakıştığını fark etmemişim. o vakitten beri bu tonda sarı tşört arıyorum, hiçbir mağazada bulamadım, yok. satılmıyor bu ülkede.

etrafta hiç sarı renkli giyinen insan görmemenin ana nedenlerinden birisi ya ithal ürün olduğu için fahiş fiyatla satılmasıdır ya da hiç satılmıyor olmasıdır (yerli ürünler için)

bir de çok uzun yıllar önce bizim işyerine, çok ünlü bir akıl sağlığı hastanesinden bir doktor gelmişti, yanlış hatırlamıyorsam psikiyatr idi. işyerindeki bir arkadaşın giydiği koyu sarı pantolonun renginden dolayı onu eşcinsel eğilimli olarak yaftalamıştı. oysa o arkadaşın eşcinsellikle uzaktan yakından alakası yoktu. bekarlığında çok sayıda kız arkadaşı oldu, sonra evlendi çocukları oldu, hala işyerinde çalışıyor, adam gizli eşcinsel olsa bile anlardık.

bir de böyle yaftalama, karalama, sınıflandırma ayrımı var bu ülkede. çok ünlü bir hastanenin psikiyatrı sizi giydiğiniz pantolon renginden dolayı ibne olarak etiketleyebiliyor.

renkler kirlenmedi, insanlar kirlendi.
  • ben etrafınızda olmadığım için gerçekleşen olaydır.

en sevdiğim renk sarıdır ve sarı renkte cidden baya giysim de vardır. sarı yağmurluğum ile beni etraflarda görebilirsiniz.

hem sarı renk giyin ya içiniz açılır, renklenirsiniz.
  • her kıyafette aradığım ama bazen bulamadığım renk. 3 tane sarı şortum var farklı tonlarda, iki tane t-shirt, bir çantam da direkt sarı. ama gel gelelim bir kapşonlu bulamadım vaktinde. mont bazen oluyor ama pikaçu kerem olmamak için almıyorum. kapşonlu da tanıdığım ibne olmayan bir arkadaşta varmış, o yüzden ikiz gibi gezmemek için onu da alamıyorum. sarı gördükçe alıyorum. insanlara flaş etkisi yapıp nasıl boktan bir yerde yaşadığımızı fark etmelerini sağlıyorum anlık uyanmalarla.
  • sarı pantolonumu ya da sarı tişörtümü giydiğim günlerde benimle karşılaşmamış bir kişinin diyebileceği söz.

sarı tişörtümle bir gün dondurma alırken, dondurmacı eleman "tişörtünüzün rengi ne güzel, hiç bu renk bir şey giyen görmemiştim" gibi bir şeyler demişti.
hesabın var mı? giriş yap