şükela:  tümü | bugün
  • ersoy tur şirketi diğer adıyla etstur'un ve çeşitli oteller zincirinin sahibi (bkz: mehmet ersoy)'un kültür ve turizm bakanı olması durumu.

şöyle
  • malum kisinin bu adama, oteller zincirinden ya da karindan hisse kapmadan bakanlik verecegine inanan temiz kardeslerime sarilmak istiyorum.
  • gündemde tutulması gereken konudur.
    senin müşterinin %80'inin karşı görüşte olduğu siyasi görüşün bakanı olursan ticari bir bedel ödersin herhalde.
    deniz-güneş konseptini bıraksın da artık umre turu yapsın ets bence.

edit: çok sayıda mesaj aldığım için editleme ihtiyacı hissettim. genel düşünce cehape zihniyetinin boykot filan yapamayacağı yönünde. bir de zaten umre organizasyonu varmış ets'nin.
    öncelikle muhalif olduğum doğru, ama cehapeli-mehapeli-xpartili filan değilim. bildiğin kararsız, yüzer gezer seçmenim ben. ama bu boykot konularında da hayli inatçıyım. yıllardır pınar ürünü almıyorum mesela, ülker de on yıllardır hakeza. geçen ay ets ile yıllar sonra bir otel tatiline gitmiştim. zihniyetini bilseydim 3-5 fazla verip az ötedeki jolly'den alırdım tatili. bir daha da işim olmaz bu acenta ile. pek çok kiişinin de benim gibi hissettiğini düşünüyorum.

benim önerim : (bkz: yerli ve milli turizm hamlesi)
  • yeni bakanımız booking hakkında ne düşünüyor acaba. ets iş yapmaya devam etsin diye yasağın devamından yanadır sanırım. tersi olursa beni şaşırtır yalnız.
  • booking.com bu durumu beğenmedi.
  • öncelikle söz konusu şahıs turizm bakanı değil, kültür ve turizm bakanıdır. başlığı açana muhalefet olmak için yazmıyorum bunu. sadece önemli bir detay olduğunu düşündüğüm için "kültür" kelimesinin de eklenerek yeni bakanın ülkedeki sorumluğunun bilinmesi için yazdım.

ülkemizde kültür ve sanata verilen değeri göz önüne seren bir başka durum daha. yeter ki kitle turizmi yapan kodamanlar kazansın. kültürmüş, tarihmiş bunlar olmasa da olur.
  • hazine damatta turizm turcu mehmet ersoyda.
    ne olacağını söyleyeyim,

haber
    bodrum'da x koyu gece saatlerind çıkan yangınla kül oldu.
    6 ay sonra: hazine araziyi ihaleye açar..
    turizm bakanımız bi otel grubuna peşkeş çeker

herkes pastadan yer.
  • kabinenin şirket gibi olmasına vesile olmuştur.
  • teknokrasi ilk etapta mantıklı gelse de istismar edilmesi mümkün olan bir yapıdır. teknokrasiyi biz hep işi bilenin yönetimde olduğu olumlu bir yapı olarak biliriz. ancak olumsuz yönlerine örnek olmak üzere gelecekte tüm dünyanın üniversite öğrencilerine okutulacak fıkra gibi bir dönem bizi bekliyor.

edit : imla
  • bakın bunu not edin, kendileri de booking tarzı bir site yapmaya çalışacak ve diyecekler ki bu yerli ve milli. neyse svihs