şükela:  tümü | bugün
 • 1959 dogumlu italyan basketbolunun son dönemki en ba$arılı coachlarından.
  kariyer boyu virtus (kinder, knorr, buckler,..) bologna'nın 2 ayrı tarihte ba$ına gecmi$tir.
  ilk görev yaptıgı 1989-1993 yılları arası virtus'a 1990'da saporta kupasını 1993'de italya lig $ampiyonlugunu kazandırdı.aynı sene italya milli takımında da görev yaptı.
  virtus bologna'ya ikinci göreve geci$inden sonra yükleli$i inanılmaz derecede devam etti.
  gercek anlamda cıkı$ını 1997 avrupa basketbol $ampiyonasında italya'yı namaglup finale cıkararak yaptı.
  ertesi sene virtus bologna ile final four'u kazandı messina..
  virtus bologna'yla 2 lig $ampiyonlugu daha kazandı, 1999'dan itibaren 4 sene üst üste italya kupasını kazandı, 2001 final four'unu kazandı bunun yanında italya'da 2, avrupa'da 1 kez yılın coach'ı secildi.
  ama böylesine ba$arılı bi coach'ında sonu farklı kaybedilmi$ mac oldu.
  sezona iyi ba$lamayınca bologna kendi sahasında cok farklı kaybedilen bi mac sonrası $utlandı.
  2002 2003'de messina benetton treviso'nun ba$ına gecti ve benetton'u lig $ampiyonu yaptı, italyan süper kupasını kazandı ..
  2003 - 2004 sezonunda play off'larda yarı final oynadı ve kaybetti italya kupasını kazandı.

  ettore messina carlo recalcati ile beraber italyanların en önemli coachlarından, ve ikisi de staj dönemlerini bogdan tanjevic, zelimir obradovic gibi önemli hocalar kar$ısında tamamladı.
 • en başarılı günleri virtus bologna'yanın başında geçiren, şu sıralar cska moskova'nın başında olan italyan coach.
 • basketbolu yugo hegamonyasından kurtaran adam olarakta görülürdü.. lakabı baba idi. ya$ı genc olmasına ragmen.
 • cska moskova'nın gelmiş geçmiş en başarılı head coach'u olup kadrosundaki 12oyuncunun 9-10 tanesi euroleague organizasyonu için gayet olağanüstü yeteneklere sahip olup bunları bir arada uyum içerisinde kimsenin itiraz edemeyeceği rotasyon anlayışıyla kullanabilen dünya tarihinin en başarılı basketbol antrenörlerinden biri.2008 martında kanserden erkek kardeşini kaybetmiş ardından da rusya ligi ve euroleague i zirvede göğüslemiş isim
 • 2005-2006 dan bu yana avrupa basketbolunun süper gücü cska moskovayı çalıştıran şimdiden efsane olmuş catania lı italyan çalıştırıcı.bugüne dek adı birçok kez nba takımları ile anılsada avrupa basketbolunun zirvesinden inmeye pek niyeti yok gibi.en büyük bütçeli takımların başına getirilmesi gereken the most successful head coach kendisi.
 • şimdilik dört tane euroleague şampiyonluğu bulunan sicilyalı. adı sürekli nba takımları ile anılsa da bir süre daha buralarda kalıp zeljko obradovic ile kapışmaya devam edecek gibi.
 • cska moskova'da görev almaya başladığından beri kızıl ordu rusya liginde normal sezon ve playofflarda toplam 126 maçta sadece 8 kez yenildi.
 • 4 yıldır çalıştığı cska moskova'dan ayrılmıştır. kendisinin yerine evgeniy pashutin getirilmiştir.
 • mikhail prokhorov'un new jersey nets'i satın almak için kolları sıvamasından sonra nets coachluğu için adı geçmeye başlayan italyan.
 • real madrid'in barcelona'ya elenmesiyle euroleague'de seneler sonra ilk kez bir takımı final four'a taşıma hususunu başaramamış oldu. kabahat kendisinden ziyade akıllara ziyan barcelona'da tabii.