şükela:  tümü | bugün
  • alt yazılı mükemmel klasik filmleri ardı ardına decoder-free yayınladığı halde nedense pek bilinmeyen çok şahane düzeyli bi kanal.
    ekonomi falan diyorlar ama şahane be kardeşim?
    ekonomi buysa ben devam edeyim iktisadi idari bilimler öğrenimime kaldığım yerden.
  • (bkz: kanal e)
  • (bkz: eyilik tv)
  • the animatrix'in the second renaissance bölümünde, makinaların isyanını gösteren, gelecekteki tv kanallarından birisi. şöyle de bir alt not düşmüşler kendilerine:
    "world's no. 1 top news, entertainment&sports real&true for you."

geleceğimiz pek parlak görünmüyor.
  • biz küçükken eskişehir'de bazı araçların üzerinde etv yazardı gökkuşağı renklerinde,

eskişehir televizyonu anlamına geliyor derlerdi,öğrendik ki anaolu üniversitesinin televizyonu imiş meğer bu.yerel yayın yapacak yakında derlerdi.70'li yıllarda.

yıl 2006 bir yıldır tva adı ile yerel yayın yapıyor bu oluşum eskişehir'de.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/…25771&kategori=1
  • aynı zamanda edirne tv ninde kısaltmasıdır.
  • eskişehirdeki anadolu üniversitesi bünyesinde bulunmaktadır ve trtye açık öğretim programları, begeseller vs. çeker.
  • estonya versiyonu için (bkz: eesti televisioon)
  • manisa'nın ilk ve tek yerel tv kanalıdır. sahibi erdinç yumrukaya'dır. yakın plan adlı bir programları vardır ve pınar ekmen ismindeki taş bir hatun sunmaktadır. severek izlenir.
  • elektrik faturasını incelerken gördüğüm bir vergi türü. hiç dikkat etmemiştim. şaka gibi lan. 39,97 tl tüketmişim mayıs ayında. 81.60 lira ödeyeceğim. bak yarısı vergi bunun. elektrik dağıtım bedeli 26 lira. 40 lira kullanım. 66 lira. geri kalan 15,60 lira ise tamamen kdv, etv, trt, enerji fonu ot bok. yazık lan.

--- spoiler ---

elektrik (belediye) tüketim vergisi, aktif enerji bedeli olarak adlandırılan tüketim tutarı üzerinden yüzde ile hesaplanır. yani faturada tüketim dışı bedeller olarak belirtilen dağıtım bedeli bu hesaba katılmaz. elektrik tüketim vergisi, tüketim bedelinin yüzdesi olduğu için tahsil edilen tutar, o fatura dönemindeki enerji tüketim miktarı ve birim enerji bedeline göre değişilik gösterir.
    --- spoiler ---

vergilendirilmesi ise:
    mesken: % 5
    ticarethane: % 5
    sanayi: % 1

kaynağı