• amazon.de'de en çok satan robot elektrik süpürgesi.

200 euro gibi bir fiyatı vardır. akıllıdır, odanın haritasını çıkarır. halılara tırmanır. yerdeki tozu oldukça güçlü emer. bir odaya bıraktığınızda 15 dakika sonra tertemiz geri alırsınız. şarjı uzun süre gider. gerçek bir fiyat performans canavarıdır.
  • 11s, yani en son modelini aldım.
    haritalama özelliği yok. önündeki cisme çarptıktan sonra rastgele yön değiştirerek süpürüyor. bu sebeple süpürmeyi es geçtiği yerler oluyor.
    şarj istasyonuna dön tuşuna tıklandığında da haritalama özelliği olmaması sebebiyle evdeki tüm duvar kenarlarını yoklayarak şarj istasyonunu arıyor.
    eviniz küçükse işinizi görür ancak benim gibi 200 küsür metre bir dairede oturuyorsanız kesinlikle haritalama özellikli olan cihaz alın.
    wifi bağlantısı da sıkıntılı; internette wifi sıkıntısına dair yüzlerce şikayet var. cep telefonundan kontrol edilemiyor bu sebeple.
    iade edip haritalama özellikli xiaomi alacağım.
  • anker efuy 11s modelini aldım, 1350 tl gun itbariyle, tavsiye olunur.

- xiaomi son modelini alacaktım ama 3500 tl+ fiyatı var, en son modeli onceki modellere gore cok daha iyi yani alınacaksa xiaomi s5 serisi alınmalı oncesi degil.

-anker eufy 11s 1300 pa emiş gücü var, altındaki gırgır mekanizması ile birleşince içindeki hepa filtrede biriken toz patrikulleri pudra kıvamında, yani ince temizliği çok çok iyi yapıyor namıssız

- mapping yok, yani mutlak oda/ev hafızası yok fakat tamamen aptal değil, belli sayıdaki son hareketlerini (ilerleme, rotasyon ve bunların sıralama kombinasyonu istatisği) aklında tutarak auto fonksiyonunda random ilerlemeyi belli bir düzene indirgiyor, yani en kısa zamanda tüm alanın üzerinden geçmek. bahsdildiği gibi tamamen aptal değil yani, hafızasındaki bu sürekli akan tampon/buffer ile mesela belli sayıda agyret gosterip takıldığını anlama ve ters istikamette hareketler önceden belirlenmiş -manevralarla oradan kurtuluyor ve ardında bıraktığı yerden uzaklaşan bir doğrultu çizip sonra random harekete geçiyor vs. vs.

- yani içinde algoritma kesinlikle var.
    -emiş gücü çok iyi
    -şarj süresi çok iyi
    -istasyonu rastaltısal bulmuyor, iletişim var fakat laser hassasiyetinde değil, istasyonun önü en az her yönde 50 cm açık olacak

ne diyim başka, alın aldırın, büyük hizmet .

not: skynet 'ten kaçış yok zfadxfda
  • -mapping yok demiştim ama kalıcı mapping yok, çalışmaya başladığı andan itibaren "session" bazında mapping var, belli bir sreden sonra sabit objelere 2-3 cm kala yön değiştirmeye başlıyor, yani collision detection onceki çarpışmalardan hafıozaya atarak yapıyor yani çarpa çarpa o seanstaki alanın haritasını çıkartıyor. çarpma hızı/kütle mobilyalara zarar verecek boyutta değil, cihaz hafif çünkü bu açıdan da sıkıntı yok.

- 35 sn 'dan fazla takılma kararı verip ters istikamet manevrası görmedim, maksimum 35 sn. yazılım takılmama üzerine optimum hale getir4ilmiş, belli ki laboratuarda tüm ev senaryhoları için mappinge,wifi 'ye , havalı zamazingolara gerek bırakmayan bir temizlik/hareketkabiliyeti/enerji koruması dengesi yaratılmış.

- bu şekilde bu alet yapması gerekeni layıkıyla yapıyor: temizlik.

-tek eksiği haftalık programlama yok, her gün belli saat için program var.

- auto ya nazaran ev ikonu içindeki sekmeli, zikzaklı hareket daha verimli görünüyor.

- servise sordum yedek şartj istasyonu var mı diye yok dedi, halbuki evde birkaç yerde şarj istasyonu olsa özellikle 2-3 katlı yapılarda tadından yenmez.

- kesinlikle alın aldırın! bu zamana kadar neden almadım diyeceksiniz.
  • bu bir devrim. tek diyebileceğim şey bu: devrim!

11s'i bugün elime geçti benim de. şarj olmasından sonra direkt denedim, ev de birkaç gündür süpürülmemişti. aleti bir iki karıştırınca şıp diye çözüyorsun. ben önce dipleri çektirdim, sonra otomatiğe aldım. eufy her yeri süpürdü. süpürgenin girmediği yatak altlarına, koltukların ulaşılamayan yerlerine falan. kullanmaya başlayınca inanamadım...

emiş gücü çok yüksek, çıkardığı ses ultra düşük. evi öyle bir süpürdü ki, çıkan toza inanamadım. süpürgeyle süpürsem bu kadar temiz olmazdı. saç kılı, toz, toprak, ne bulduysa deli gibi çekmiş.

isterseniz manuel modu var. kumandan ileri, geri, sağ, sol yaptırıp manuel kullanabiliyorsunuz. spiral temizliği var, halılarda mükemmel oluyor. ve alet işini bitirince, şarj yuvasına kendisi gidiyor... yemin ederim ki ben bu kadar akıllı bir adam değilim.

ne yapın, edin, alın bunu. bu ya da bir başka akıllı süpürge de olur ama fiyat/performans olarak eufy'nin 11s'i inanılmaz tatmin edici. geleneksel süpürgelerden daha iyi olur mu hiç böylesi aletler? oluyormuş... kesinlikle onlardan çok çok daha iyi. sıfır yorulma ve sıfır elektrik; ötesi var mı?..
  • 11s için en önemli avantaj : banggood da filtre fırça vs yedek parça bulmak çok çok kolay ve nispi ucuz. 1 gün kullandım henüz. ilerleyen günlerde daha fazla yazarım.

2. önemli avantaj: 7.2cm yükseklik evde neredeyse herşeyin altına girebiliyor!

ek: aslında bu cihazlari evi temizlemesi için degil, hep temiz eve sahip olmak için üretmişler . yani 1 büyük temizlik sonrası gün aşırı bu cihazı calistirin ve hep temiz bir eve sahip olun.

dipce: yazdıklarım tamamen şahsi kanıdır.
  • hayat kurtarıcı alet. 1+1 küçük evlerde yaşıyorsanız, insana elektrik süpürgesi yapmayı unutturur.

ben her gün yaklaşık yarım saat çalıştırıyorum ve yerler hep tertemiz. bir de bunun sehpa ve rafların tozunu alan versiyonunu yapsalar keşke.
  • demin baktım yine destina 'nın evine dadanmış, arka odadaki elektrik süpürgesine kerkiniyor fdxzadfzxf (yerdeki kablo vs. takılıp manevra yapsa da kurulamama ihtimali var, buna göre evde düzenleme yapılması gerekiyor)

temizliğin büyük yükünü üzerinizden alması, ekmek su istememesi ve maliyetini kısa sürede çıkartması ve temizlikçilikten ekmek yiyenleri işsiz/daha az işli bırakması sebebiyle , yani günahıyla sevabıyla modern hayatın vazgeçilmezi diyorum.
  • yalnız yaşıyorum, her hafta eve temizlik ve beni hizada tutsun diye bir abla geliyor. kedim-köpeğim, hamsterım bile yok, evde geçirdiğim zaman bile kısıtlı. bunlara rağmen evden bir toz çıktı, inanamadım.

ilk kullanışımda bile mest oldum. çok akıllı olmasına gerek yok benim için, evde takılsın, tozsuz hava sahası yaratsın yeter diyordum ama ben biraz aşık oldum galiba kendisine.
    bir ev aletini fetiş objesi yapabileceğimi bilmezdim, oldu.
  • eufy 11s aldım, bugün geliyor bakalım. 1+1 ev olduğu için navigasyonlu model tercihi yapmadım. okuduğum incelemelerin hepsi olumlu. kullanınca yazarım artık.
hesabın var mı? giriş yap