şükela:  tümü | bugün
  • "sevgili nuage, öncelikle bana bu kalbin kadar temiz ukteyi ayırdığın için ..." diye bir giriş yapabilirdim ama yapmıyorum gibi görünebilir..

nuage geldi bir gün dedi ki "aga bu world team tennis varmış, nedir bu?" dedi.. dedim "valla hiç duymadım.. hemen bir araştırayım.." girdim sitelerine baktım, kimler varmış.. agassi, mcenroe, williams biraderler, şarapova falan.. eğleniyorlar.. sonra tam pencereyi kapatıcam bi fotoğraf dikkatimi çekti.. tıkladım.. adı eugenie bouchard.. kanadalı bu kızımız..

sonra dedim nuage'a "bak bi kız keşfettim..", dedi "abi ben de keşfettim.. ama ben açıcam başlığı sen elleme" dedi.. tamam dedim.. severim nuage'ı.. sonra baktım böyle bir şey yapmış.. "al da at" dedi sanki:

eugenie 1994 doğumlu.. mini mini bir yavrucak daha.. ama ileride "tenis kortlarının güzelleri" temalı iğrenç haberciliğin metası olacağı kesin.. tatlı bir yüzü harika renkte gözleri var..

şu an itf junior kategorisinde 89. sırada.. kanada'da, amerika'da, kosta rika'da itf şampiyonlukları da var.. adidas'ın takımı bu güzel kızı da sahiplenmiş tıpkı ana ivanovic, sorana cirstea ve caroline wozniacki'yi sahiplendiği gibi.. sven groenefeld'in ellerinde kondüsyon olarak sorun yaşayacağını sanmam ama iş tekniğe ve istikrara geldiğinde adidas takımına fazla güvenim yok.. sven groenefeld'in dediğine göre kızı 11 yaşında keşfetmişler.. yani 4 senedir adidas ile çalışıyor..

laura robson ile yakın arkadaşmışlar.. annesi irlanda kökenli olduğu için isminin ingiliz aksanı ile söylenmesinden yana her ne kadar nüfus memuru artık fransızca geçirdiyse de.. niki tahmin edebileceğiniz gibi "genie".. alexandra wozniak'tan sonra kanadalıların gelecekteki umudu eugenie.. bakalım zaman neler gösterecek..

http://www.tenniscanada.com/…/pictures/bouchard.jpg
    https://s3.amazonaws.com/…dlbmuhawbj+5606qfmtv4huu=

son olarak kendisine bir tavsiyem var
    (bkz: careful with that racquet eugene)

sendeyiz nuage..
  • wimbledon 2012'de genç kızlar şampiyonu olmuş kanadalı tenisçi.
  • shahar peer ile yaptığı 1.tur maçına hızlı başladı, oyunlarda 2-0 öne geçtiği seti 3-6 kaybetti. ikinci seti 6-2 aldı ve üçüncü sette de zor bela 7-5'i kurtardı. maçın sonlarına doğru bir vuruş filede kalınca arkasını dönüp raketi yere attı. genç tabi, heyecan var. dirilik var.
  • kendisini iyi bir kariyer bekledigi kesin. henuz 19 yasinda ve wimbledon'13'te ivanovic karsisinda o kadar rahat ki!
  • wta cincinnati open tenis turnuvasında serena williams karşısında döktüren tenisçi. ilk seti 6 - 4 kazandı. 2. sette başabaş bir mücadele ortaya koyuyor. şuana kadar hiç geri adım atmadı.
  • sezonun son grand slamı olan us openda en az 3. tura kadar çıkmasını beklediğim tenisçi.
    ayrıca kendisi ilk defa us open'a katılıyor.
  • çok cesur, ofansif bir oyun tarzı var. bundan dolayı da çok fazla basit hata yapıyor. oyununu geliştirirse ilk iki entry'de de belirtildiği gibi adından çokça söz ettirecek, canım, gözbebeğim....
  • gectigimiz hafta osaka'da final oynamıştı. şu an lüxemburg'ta andrea petkovic karşısında oynuyor. oynadığı tenis zerre umrumda değil. kamera her yaklaştığında kalbimde çok büyük bir yangın meydana geliyor. niye bu kadar güzelsin be kızım :(
  • lüksemburg'da andrea petkovic karşısında 6-2 aldığı ilk setin ardından 4-1 önde olduğu 2.seti 7-5, son seti de moral bozukluğuyla 6-1 kaybederek, fazlasıyla mary pierce ı anımsatmış güzel raket.