• korupark'da dolanırken stand kurmuşlar dedim ki fiyatı bir sorayım bakalım, sormaz olaydım. görevli dedi burada fiyat veremiyoruz aşağıya salonumuza inelim hem gezelim hem orada konuşalım, dedim içimden ne kaybederiz gidelim bakalım.

salon alt katta değil arkadaşlar. salon nerede ben bile şuan kestiremem, indik aşağıya otoparktan gidiyoruz rahat 15 dakika yürüdük dedim organize sanayinin altına geldik herhalde... aradan dereden bereden geçtik sanırım o otopark sitenin otoparkı duvarları turuncu, neyse sonunda girdik salona. salon güzel gerçekten yüzme havuzundan tek pota basketbol sahasına kadar kapsamlı bir salon.

yarım saat gezdikten sonra ofisde fiyat öğrenelim dedik, fiyat biraz tuzlu. kaliteyi kaybetmemek için bu şekilde bir fiyat politikası varmış, bursa gibi bir yerde haklılar. kredi kartına 6 taksit olunca bana uymadı, düşünürüz dedim biraz ısırar vs salondan çıktık.

olay burada bitmedi, o salona giden insanlar nasıl buluyor o salonu merak ediyorum, salondan çıktık tabi görevli üyelik yaptırmadığımız için hadi iyi günler dedi bıraktı bizi, otopark labirent gibi bir tane levha yok. sitenin güvenlik kapısını bulduk sonunda çıktık gittik. üye olsak salonu bulamadan üyeliği bitireceğiz.
  • kesinlikle uzak durulması gereken kalitesiz fitnesçı. fiyatlarımızı yüksek tutuyoruz standartlarımızı korumak için vs..derler içerisi apaçiden geçilmez. üstelik değişken kime ne kaptırırsan tarzı fiyat politikası vardır.
    hafta içi gündüz gitseniz bile aletlerin başında sıra beklersiniz.

iş değişimi, taşınma vb...durumlarda da sözleşmenizi iptal etmelerine rağmen para iadesi için süründürürler. bulaşmayınız efendim.
  • açık söyleyeyim fitnıs salonlarından hiç hazzetmem. maksadım da spor yapmak değil.* e ne işin var di mi buralarda. hayat diyelim işte. bursa kükürtlü şubesinde termal spa bölümü var. ben toplu ve mahremiyetin hiç edildiği yerlerden de hiç hazzetmem, ömrümde hamama gitmiş insan değildim ama yine hayat diyelim. yani benim olayım su kurbağası gibi önce termal sıcak suda yatmak, sonra jakuzisinde sıcak suya masaj yaptırmak, sonra hiç sevmesem de saunasında biraz daha ısınmak ve yine hiç sevmesem de iki tas su dökünüp evime gidip yatmak. olayım bu. beklentim de bu. tanıtım haricinde hiç çıkmadım spor aletlerinin olduğu kısma. kısa bir süre önce kaydoldum ve mutlu mutlu su kurbağası yaşamıma devam ediyorum. tek kaygım yakında yüzgeçlerimin çıkma, derimin pullanma ihtimali.

e peki termal mi yok koca bursa'da? var elbet de haftada şu kadar gitsem, ayda bu kadar eder, kaplıca giriş ücreti şu kadardan hesaplayınca burası daha uygun geldi. buranın tek handikabı yıllık üye yapması. bilemiyorsun bir sene gidecek misin, hayat neticede*.

neyse, kaplıca kısmında hafta sonları gayet karma olan havuza hafta içi akşamları 50 tane dayı hipopotamlar gibi çöküyor. adeta bir kahvehane ortamı, bilemedin kıraathane. sadece dumanaltı değil. fakat hafta içi gelin hamamı dedikleri, normalde özel olarak kiralanan bir bölüm var, o bölümü açıyorlar kadınlara ve aslında havuza girmeden de termal sudan faydalanabiliyorsun. çünkü içerisinde termal suyla dolu kocaman jakuzi var. hamam kısmının çeşmelerinden de termal su akıyor zaten. bir de hal böyle olunca perşembe akşamları havuzu kadınlara ayırmışlar. hafta sonları ve perşembe günü girsen yeter, fazlası iyi değil. yok ben rahatsız olmam dayılardan diyorsan hergün açık. tercih meselesi. apaçi yok, daha çok mercedesli göbekli dayı profili. üzgün kaslılar buraya pek uğramıyor onlar kardiyo peşinde.

hani maksadına göre değişir memnuniyet derecesi ama ben de kolay memnun olan bir insanım. aa havuz girilecek gibi değil ama olsun gelin hamamındaki jakuzi var deyip keyif yapmaya devam edebiliyorum. hani sizin canınız sıkılır mı bilemem. temizlik konusunda başarılı bulduğum için, ıslak havluları bana taşıtmayıp girişte havluları verdikleri, herhangi bir eğitmenle işim olmadığı için mutlu ve sakin sakin takılıyorum. yazın da serinlemek isteyen su kurbağalarını mutlu etmeye yetecek boyutlarda açık havuzu var zaten.

bunların dışında plates, yoga, spinning, zumba, latin dans, step aerobik, kick boks, insanity, army workout gibi gibi acayip şeyler de var. ben tabi su kurbağası olduğumdan sadece yoga'yı denemeyi "düşünüyorum" şu sıralar. henüz spor yapacak kıvamda hissetmiyorum kendimi.*

ekstra ücret ödeyerek aletli plates gibi özel ders seçenekleri de değerlendirilebilir ama çok iyi bilen birileri olmadıkça sakatlayan işler bu işler. ne derece yetkinler bilemiyorum. ha yine su kurbağalarını mutlu edebilecek endonezyalı hanımlara masaj yaptırma seçeneği de var. o da ekstra ücrete tabi.

bugün sadece yoga'ya gitsen 150 tl aylık ödemesi var. kaplıca girişleri saatlik veya günlük 20-150 tl arası değişiyor. buranın ise aylık ücreti 150 tl gibi bir şeye denk geliyor ki pazarlığın iyiyse bu rakamı daha aşağı çekmek olası. yani bu fiyata bu kadar çok sayıda hizmet veren bir yerden beklentin çok yüksek olmayacak bence. mesela tek derdin yoga'ysa sadece bunu verecek yetkin yerlere gitmek daha mantıklı tabi ki. hani her şeyden biraz olunca yetkinliğin düşmesi şaşırtacak bir şey değil.

eğer amacını karşılıyorsa, bir yıl istikrarlı kullanabileceksen ödediğin parayı hayli hayli çıkarırsın. bu da hem kendi disiplinine hem de biraz hayatın akışına bağlı. yok sadece fitnıs salonunda koşmak, ağırlık kaldırmak niyetindeyim dersen o kadar para vermeye değmeyebilir, bilemiyorum. ki hepsini birden yapmaya imkan yok zaten. emekli ya da çocuksuz ev hanımı değilsen. işten geleceksin haldır haldır koşacak, ağırlık çalışacak, oradan spinning'e geçecek oradan termal suya mı gireceksin? mümkün değil. günlere bölersen olası ama hayatın da spor salonundan ibaret değilse yine olası değil.

böyleyken böyle. iyi düşünmek lazım sonra ne yaptım ben o kadar parayı buraya gömdüm dememek için.
  • soyunma dolaplarının çük kadar olduğu bir de üstüne kilitlerinin her daim bozuk olduğu, spor salonundan ziyade ilgi orospusu kezbanların ve birşeyler düşer mi acaba diyen abazanların fink attığı kapalı bir mekan.
  • izmir şubesi icin yazıyorum eğer yazılmayı düşünüyorsanız asla böyle bir hata yapmayın.
  • bursa suryapı şubesi için yazıyorum.
    duşların yarısında duş başlığı yok
    dolapların yarısı bozuk
    soyunma kabinlerinde elektrik yok. evet elektrik yok telefon ışığında soyunuyoruz.
    yazılırken havuz 1 aya açılacak dediler aylar geçti hala havuz açılmadı. satarken, para alırken iyi icraate gelince hiç bişey yapılmıyor.
    aletlerin bazılarında ağırlığı tutan ince pim yok başka aletlerden alıp diğer alete takıyoruz.
    ve bomba geliyor çatı akıyor. evet yanlış duymadınız çatı akıyor. salonun heryerinde zeminde akan zemin için kovalar var. lol. insan gerçekten hayret ediyor.
    soyluceklerim bu kadar.
  • euphoria izmir içindir yorumlarım..

kötü tarafları
    -soyunma odası/wc ile salon arası çok uzaktır.. ihtiyaç halinde sporunuz yarım kalır...
    -dolapların çoğu, aptal bir kartlı sistem nedeni ile doğru düzgün çalışmaz..
    -duşlar ve wcler 3senede hala sorunlu tadilat görüp duruyorlar..
    -çatısı yağmurlu havada akar.. hem duş alıp hem spor yapın diye :)
    -hoca kadrosu çocuk yaşta, yeni mezun bir kadro. ilgisiz ve bilgisizler.

iyi tarafları
    -technogym kalitesinde ekipmanlar.. henüz yıpranmamışlar..
    -salonun pazartesi hariç diğer günlerde her saat spor yapılabilecek kadar normla bir yoğunlukta olması.
    - havuz, sauna ve masaj imkanı
    -türkiye ortalamasının altında apaçi üyesi olması.. (hiç yoktur demiyorum)

yine de bölgesinde macfit ile gidilecek 2 salondan birisidir. karar sizin.
  • kükürtlü şubesinden bahsediyorum. üye olduk, kart ile giriş çıkış olması gerekiyor, kartlar 2 ay gelmedi, dolaplara en ufak değerli eşya koyamaz olduk, giriş çıkışta da hep ordaki çalışanlar kart basıyorlar. yerler bi pis gibi, sokak ayakkabınla çok rahat salonda takılabiliyorsun. gümbür gümbür (açın videoyu izleyin kendiniz duyun) her yerden manasız manasız niteliksiz müzikler çalıyor, kulağında kulaklık varsa bile bastıracak kadar. inanılmaz bir gürültü kirliliği. "kardeşim çok yüksek, kulağımızdakini duyalım, bu ne böyle ?!" diyorsun, "tamam abi kısalım" deniyor, lafta kalıyor. hele antrenmanın akşam spinning saatine denk gelirse yandın, sanki diskotek aq, kasten rahatsız etmek için o kadar açıyorlar sanki sesi... mecbur muyum orada iki dakika koşucam, gülşen'in 2000li yıllarda çıkardığı modası geçmiş aptal müzikleri dinlemeye ? azıcık (bak azıcık diyorum) kaliteli gym'lerde böyle antrenmanlar ses yalıtımlı odalarda (ve aptalca pop müziklerle değil, ritmik elektronik müzikler eşliğinde) yapılıyor.

devamlı bir şeyler bozuluyor, aşağıda 10 koşu bandı varsa 5i bozuk, çok kalori yaktırıyor diye aktif kullandığım merdiven çıkma aleti de ona keza bir gün geldim bozulmuş götürmüşler, 15 gündür yok. soruyoruz ne zaman gelecek diye, "abi hemen sordurayım sana bilgi vereyim" deniyor, asla dönülmüyor. üyeliği alana kadar badana boya, üyelik yapıldıktan sonra "abi döneyim sana" ...

2 tane bisiklet var aşağıda 2si de bozuk, yukarı çıkıyorsun "yukarda bir iki bisiklet var, koşu bandını da orada yapayım bari" diye, dandik dandik koşu bantları... hızı asla stabil şekilde yükseltip alçaltamıyorsun. neyse, orda da 3 tane bisiklet var, biri bozuk. koskoca 3 katlı fitness merkezinde ( spinning bisikletlerini saymazsak, çünkü spinning bisikleti adı üstünde, mümkün olduğunca oturmaman için dizayn edilmiş rahatsız bisikletler) tam tamına "2" tane cardio bisikleti var. şaka gibi. böyle güzel bir yer, nasıl bu kadar kötü(veya sorumsuzca) yönetilebilir, vallahi ödül vermek lazım işletmeci kimse... üyeliğimin dolmasını bekliyorum, bedava uzatsalar yine yenilemem.
  • 24 haziran 2020 tarihinde 3 yıllık üyelik yapan, yaklaşık olarak 1.5 ay sonra 13 ağustos 2020 tarihinde vefat eden babamın ücret iadesini 8 aydır yapmayan işletme.

vefatından 1 ay sonra ücret iadesi yapılacak denildi yapılmadı. ardından 2021 mart ayında yapılacak denildi yapılmadı. şimdi 2021 mayıs ayında yapılacak diyorlar.

kendilerine sorunca pandemiyi bahane ediyorlar ancak pandemide yapılan yeni üyelikleri sorunca cevap veremiyorlar.

muhasebe çalışanlarını ayrı ayrı günlerde 4 kere aramama rağmen bir kere bile ulaşamadım. geri dönen de yok.

fiilen spor salonuna gitmesi imkansız olan vefat etmiş bir insanın parasını yiyorlar kısacası.

insanlar buraya üye olurken 2 kere düşünür bundan sonra umarım.
  • kaliteli spor aletleri, ilgili ve yardimci fitness hocalari / egitmenleri, temiz bir tesis ve bol fitness aktiviteleri.

ancak musteri danismani / satis danismani adi altinda calisan personelleri hayatimda gordugum en amator, en kalitesiz, en yalanci, en tecrubesiz satis ve idari kadrosuna sahip kurumdur.

calistirdigi hanim kizlara mini etek giydirip goz zevkine hitap etmeden once kalite, iletisim, satis sonrasi musteri memnuniyeti egitimi aldirmasi gereken kurumdur.

kayıt sırasında 2 masaj ücretsiz vereceklerini söylemelerine rağmen ücretsiz masaj hakkımı vermediler.

not: yazilanlar kukurtlu subesi gozlemlenerek ve tecrube edilerek yazilmistir.
hesabın var mı? giriş yap