şükela:  tümü | bugün
 • turkiye'de oldugu gibi israil'de de isim olarak kullanilmaktaymis. ancak bizdekinden farkli olarak erkek degil kadin ismiymis efrat (firat).

  insan merak edip soruyor haliyle "dicle" (tigris) de isim mi sizde diye, ama degilmis.
 • biricik dostunu, 18 yıllık yaşam arkadaşını, patilerini öpe öpe uğurlayandır. sokaklardaki patili dostlarına koşup onları sarmalamak isteyendir.
  (bkz: bir köpeğin günlüğü/@euphrates)
 • sanatsever, kitapsever, yolsever, hayvansever, insansever üstüne üstlük behzat ç. sever istanbul gezentisidir, düş gezginidir daha ne olsundur.
  bir de behzat ç. 30. bölüm için yaktı geçti yıktı geçti dediğimdir.*
 • kendisine nick altı entry yazmak için, doğru zamanı ve doğru kelimeleri kovaladım durdum.
  sonunda, doğru zaman diye birşeyin olmadığına kanaat getirdim * ve her "nick altı entry yazayım" dediğimde aklıma gelenlerin minik bir kısmını toparladım, yazıyorum işte. :)
  enerji ve eğlence kaynağı bi' kere, her güzel pas'ı gole çevirebilen santrafor gibi, güzel bi' pas atın, muhakkak değerlendirir. ayrıca, pas attığı zamanlarda olur ama ben henüz gol atabilen biri değilim, ne yazık ki.
  akıl fikir ofisi, araştırmacı sinema takipçisi, bütün güzel kitapların, yazarlarının öz kardeşi, moda editörü, uzman kişilik, öğreten insan,... yazabileceğim daha çok şey var onun için ama haddimi de aşmayayım.
  özetle, "iyi ki var" denilesi insanlardan.
  seviyorum, sayıyorum ve hörmetlerimi sunuyorum, ayrıca da öpüyorum.
 • üzerine bir takım barajlar yapılıp bazı bölgeleri gölete çevrilmiş olsa da hala en aşık olunası nehirlerden biridir.
  samsat'ın, apemeia'nın, zeugma'nın, halfeti'nin ve yüzlerce höyüğün anası, anlık bir dikkatsizlik sonucu düşülesi, istanbul boğazı'dan sonra karşına geçip en içilesi huzur kaynağı, o coğrafyadaki arkaik dönem uygarlıklarını dolaylı yoldan yaratan ve aynı zamanda bu uygarlıklardan bizlere kalanları güneşten kıskanıp kendi içine alan su birikintisidir.
 • fırat nehrine adını veren euphrates’in aksurtas adında bir oğlu vardı. bu delikanlı bir gün annesinin yanında uyuyordu. euphrates, kendi öz oğlunu bir yabancı zannederek, öldürdü. sonra hatasını anladı ve kendisini medos ırmağına attı. o günden beri medos ırmağının adı euphrates oldu.
 • ingilizce ogretmenlerinin agzindan duyariz surekli okunusu guzel bu kelimeyi,hele de firat adinda bir ogrencileri varsa cocugun adi euphrates kaliverir herkes arkadan bagirir yufıreytis yufireytis...
 • deli - dolu, kabına sığmayan manasına gelmektedir.
 • şu ekranın karşı ucunda bir yerlerde şahsımla bir konuda aynı düşüncelere sahip insanların bulunduğu konusunda belirmekte olan şüpheleri üfleye üfleye kafamdan atmış kişi.
  vakti zamanında ağzım bir karış açık izlediğim harika oyunun * bir parçası olması kendisini saygıdeğer kılmaya yetecekken, bununla yetinmeyip ayrı kollardan üzerime pinpon topları gibi, daltonlar gibi güzel cümle yağdırmış, saygıdeğerlikte tavan yapmış, tavandan aşağıya bisküvi çikolata atmakta olan muhterem.
  baraj sularından kurtardığı onca kıymetin hatırına, kendisi de günışığında~sahne ışığında mesut kalasıca.
 • an itibariyle; atlas'ın sırtında taşıdığı şey üzerinde, güneşin etrafında 28. dönüşünü tamamlamış, nehir insanı.