şükela:  tümü | bugün
 • muhammed demirci ve recep niyaz'ın son uluslararası turnuvası olacak avrupa futbol şampiyonası.

  italya ya da ispanya'da düzenlenecek bana kalırsa.
 • şampiyonluğumuzu korumaya gidebileceğimiz turnuva. nasılsa hayal kurmak bedava.

  5 yıl sonradan edit: şampiyon olamadık ama ev sahibi olarak katılma ihtimalimiz yüksek, 2016'yı tek oyla kaybettiğimiz 2010 ile 2018 arasında birçok eksiğimizi kapatmış olacağız: http://www.cafespor.com/euro-2024-adayligi/
 • euro 2020'yi de kaçırdıktan sonra türkiye'nin, ev sahibi olmak için mutlaka adaylık başvurusunda bulunacağı organizasyon..

  (bkz: türkiye'nin bitmek bilmeyen organizasyon adaylığı)
 • almanya, hollanda ve türkiye adaydır.

  almanya'da yapılma olasılığı çok yüksektir.

  almanya, euro 2024 ev sahipliği için euro 2020'nin yarı final ve final maçlarına ev sahipliği yapmaktan ingiltere lehine çekilmiş.

  almanya'da yapılma olasılığı sandığımdan daha da yüksektir.
 • kazananın tecrübeli belçika milli futbol takımı olması muhtemel turnuva.
 • türkiye'de düzenlenecektir.

  (bkz: ya seve seve ya sike sike)
 • aşağıdaki stadyumları da içerisinde barındıran sağlam bir proje ortaya konursa türkiye'de düzenlenmesi düşük ihtimal değildir. evet şike, ırkçılık, doping gibi yüz kızartıcı suçlar yüzünden ülke sporu imaj olarak iyi bir konumda değil. daha da mühimi almanya gibi dev bir rakip var. ancak yine de şansımızı zorlamamız lazım.

  stat önerilerim:

  istanbul (türk telekom arena 52.600),
  ankara (ankara stadyumu 41.000),
  izmir (izmir atatürk stadyumu, 51.295),
  bursa (timsah arena 43.331),
  konya (torku arena 41.981),
  antalya (antalya arena 32.539),
  trabzon (akyazı arena 41.461),
  gaziantep (gaziantep arena 36.200).

  yeni yapılacak ankara stadyumu'nun muhtemelen şu anki 19 mayıs stadı'nın yerine yapılacağı konuşuluyor. kanımca 5-6 sene içerisinde yaparlar. zira avrupa şampiyonu başkentsiz düzenlenmez. izmir'e de yüksek kapasiteli bir stadyum yapılmayacağını, atatürk stadyumu'nun yeniden düzenleneceğini öngörüyorum. zaten projeler arasında da göztepe ve karşıyaka'ya 15'er bin koltuk kapasiteli stat yapılacağı belirtiliyor. gaziantep ve akyazı arena'da da inşaatlar sona yaklaştı.
  bölgesel olarak da adaletli bir dağılım olduğunu düşünüyorum. umarım bir an önce adaylık için daha ciddi adımlar atılır.
 • türkiye'nin hiçbir şartta ev sahipliğini alamayacağı turnuva. ancak katar'ın yaptığı yolla belki elde edilebilir.

  fransa, ingiltere, italya, ispanya, almanya ve rusya dönüşümlü olarak düzenlese 24 yılda bir ev sahipliği yapmış olacaklar. fransa'nın bu 3. ev sahipliği. diğer avrupa ülkelerini de ekarte edip güçlü bir adaylık koysan bile bölge coğrafyasında sürekli artan bir terör var. başkentinde 5 ayda 3 kez terör saldırısı olmuş. çok zor...
 • milli takimimizin ahmad bin abadi, khaled omar fathi, mahmoud al saleh gibi isimlerle yer alacagi turnuva.
 • son bir senede yasanan olaylardan sonra eger bize verirlerse o uefa'nin kafasina sicayim. 2016'yi alamadik diye kiziyorduk ama fransa'ya vermek cok hayirli bir karar olmus. bizde kalsa guvenlik nedeniyle iptal bile edilebilirdi bu turnuva. bu tarz organizasyonlar medeni insanlarin yasadigi cografyalarda yapilmali. tecavuzcu, katil, hirsizlarin kol gezdigi bok cukurlarinda degil...