• kanal d'nin avrupa'ya yayin yapan kanali.
  • kanal d ile yer yer paralel yayin yapan, cogu zaman ise yayinlandigi ülkenin vatandaslarina yönelik reklamlar ve programlarla insani kah dumur, kah sinir eden kanalimtrak. gurbetci türklerin oynadigi ürün tanitim reklamlari vardir ki, genellikle cep telefonu, su aritici ,tüy dökme kremleri falan üzerinedir. türkceyi düzgün konusamadiklarindan ve profesyönel reklamci veya oyuncu olmadiklarindan dogaclama sicarlar ekranda. su tadlardadir genellikle reklamlari:

-evet, muhtesem tüy-dök-kaymak-et-2016 ürünümüzü kullanan esra kardesimiz yanimizda. evet esra, sen killi miydin?
    -oo ne bicim. darwin'in ilham kaynagi diyerlerdi bana. kollarim filan hepsi böyle haardi
    -hmm, en cok nerende vardi kil, tüy?
    -amimda, götümde, göbeemde. her yerlerimde aslinda
    -memnun musun peki tüy-dök-kaymak-et-2016'dan?
    -evet zuppa* bi sey yani. bi sürüyon hepsi gidiyo weisch *. acimiyo da hem hic, hem de kaymak gibi oluyon
    -belli, olmusun. yalarim seni. sadece 69 oyro * bu teknoloji harikasi sevgili izleyenler. hemen arayin bitmesin
  • ajans tadinda gunun konu ba$liklari ve gazetelerin haber ba$liklari izlemek icin dalginlik ile bu kanali acar iseniz "saatinin bir saat geri" oldugunu unutmayin.. unutmayin ki "oo saat daha 7'ye 20 var" rahatligina burunmeyin.. burunmeyin ki brunei sultani olmayin.. brunei sultani olmayin ki burito yemeyin.. burito yemeyin ki ni$adir surulmu$ e$$ek gibi ko$turmayin.. ko$turmayin ki? ko$tur? aa? -surecek-
  • reklam olayinda isi asmis kanal. son buluslari dizinin ortasinda reklama girmek. ama keske normal bir giris olsa, reklam dizi yayini devam ederken yapiliyor ve butun ekrani reklam yazilari kapliyor. evet evet, yazilar ekrani kapliyor, ne oyuncuyu görebiliyorsun ne de izlediginin tadini aliyorsun.
    kurtlar vadisi´nin reklam yaraticiligindan sonra bir bu eksikti.
  • (bkz: avro d)
  • "çin işkenceli reklam projesi"ni gün be gün, an be an hayata geçirmekte olan kanal d avrupai şubesidir.
    şimdi öncelikle ben burdan "olm, uydu receiver'larda kanal d'nin, atv'nin avrupa yayınları çıkıyor. canlı yayın haricindeki tüm programları, dizileri, filmleri filan geriden takip edebiliyosun. süper böyle, millet daha yarısındayken sen gıcıklık yapıp filmin/dizinin sonunu anlatabiliyosun!! nası?? ahahahahaa" diye fikir beyan edip gaza getiren arkadaşın aklına osuriyim.
    kardeşim, bu kadar mı kısır olunur yaratıcılık konusunda. halbüsü göbeğinde yaşıyorsunuz şu teknoloci denen meretin. azıcık "özen" be, azıcık istek!!
    içinde "yayla" kelimesi geçen her tür cümleye düşman hale geldik ailecek şerefsizim. yaylaa yaylaa adı da başka tadı daaa!? süt ve süt ürünleri görmekten içimi kıydınız. ye ye bitmedi o beyaz peynirler. peki ya evinde antep fıstığı ağacı yetiştirme fikrinden tut inek beslemeye dek abartan alamancı amcaya ne demeli? oralara yolum düşerse birgün çok pis laflar hazırladım bilhassa ona ve bırbır eleştiride bulunan karısına.
    uplifting, hedebuilding, hodofucking temalı, başladı mı en azından otuz beş saat süren çalışmalara hiç deyinmeyeceğim. izlediğim program neydi unuttum işte yine lan!?!?
    buradan, bu "yaratıcı" reklamları düşünüp hayata geçirme zahmetine katlanan şahıslara da birer adet sümüklü böcekli losyonlardan armağan ediyorum. sürünün sürünün kendinize gelin anasını satiym.
  • kendilerini reklamlar yuzunden dava etmek istedigim ama her seferinde aradigimda karsimda muhatap bulamadigim igrenc reklamlariyla ucuncu dunya ulkelerinin kanallarini animsatan kurulus ( yada degil. bence bunu kanal d yapmiyor kesin kacak yayin falandir. kimse bu kadar igrenc reklamlar yayinlayamaz)
  • biraz önce yayınlanan yarışma programında 10 otomobil markası sorup bir tanesini dahi bilene 6.000 euro vercegini taahüt eden televizyon kanalı.

sonunda açılan zarflardan tamamını maalesef takip edemedim ama 3 tanesi aklımda kaldı.

- oehler
    - piccolo
    - metcon

abicim aradım taradım bu söz konusu isimlerde bir araba ureticisi bulamadım.piccolo anladıgım kadarıyla italyada uretim yapmıs bir isletme.metcon ford un fabrikalarında birinin adı ( yani tofaş gibi ) oehler diye hiçbirşey çıkmadı.

bunun hukuki yaptırımı yokmu insanları aptal yerine koymak bu kadarmı kolay! milletin parasını bankalarda degil bu yolla hortumluyorlar serefsizler.dakikası 60 centten telefon ettirip sonunda 3 un 1 ini veriyorlar.ulan haysiyetsizler bari sonunda kendinizden birine aratın da "parayı verdiler en azından" dedirtin.ama yok herifler deli dumrul gibi hicbirsey umurlarında degil.muhtemelen reji odasında yapımcı,sunucu, yonetmen, ses teknikeri gelen telefonlara götlerini yara yara gülüyorlardır.

bu arada kazanma hırsı ile telefon eden yurdum insanının yaratıcılıgına ne demeli;

opel,volkswagen, volvo diyen moronların yanısıra, aston martin, zoo, talbot ve hatta bmw -(bayerische motor werke) gibi dusunerek tahmin edilecekleride cıkardılar.ama heyhat ne ugrasıyorsunuz kardesim adamlar taşak gecmek icin kendilerine yarışma yapmışlar.

şu anda da son 3 saatte ne kadar arayan varsa onların odedigi telefon paralarını afiyetle yemekle mesguldurler.
  • burada bir program izliyorum şuan. 5x5 bir tablo içinde harfler var. bu harfleri kullanarak yazılabilen, içinde "a" harfi olmayan türk şehri nedir? sorumuz bu. ödül 375 euro. şimdi tablodaki harflerden bir çok şehir çıkıyor. ordu, izmir, niğde, edirne, bolu, çorum, mersin, denizli vs.. şimdi biri arıyor "niğde" diyor. içinde "a" olmayan türk şehri mi? evet. listedeki harflerle yapılabiliyor mu? evet. ama cevap hayır. çünkü onların sorduğu o değilmiş! böyle devam ediyor. süper valla, burayı arayan ya da aramayı düşünen arkadaşlar varsa buradan söylüyorum; oradaki bütün mümkün isimler tükenene kadar "aradıkları", söylenen olmayacak. çünkü maksimum telefon almaları lazım. hepsi bitene kadar gelecek telefonlardan para kazanacaklar. en son kalanı başka kalmadığı için kabul edecekler. böyle programları hep zap yapar geçerdim, yalan dolan olduğu seziliyor hemen görünüşünden. ama ilk kez oturdum baktım ve cidden şoka girdim. bu şekilde insanların kanması ve bunlara para kazandırması inanılmaz. ama onlar da işini biliyor; adam arıyor şehir sorusuna bodrum, edremit, fethiye gibi cevaplar veriyor. birisi de içinde a harfi olan bir şehir ismiyle cevap verdi. okuduğu tek cümlelik basit soruyu anlayamayan hala da kendine güvenip arayan adamı napıcaksın. gece gece dumurdan dumura sürükleniyorum.

edit: kesin cevap tek kalınca wikipedia'daki listeden kontrol edip aradım. "nerdeyse kazandınız, lütfen tekrar arayın" diyor. sonra bu konuşma size şu kadar malolmuştur bla bla. birer harf açıyor iyice insanları delirtiyorlar daha çok arasın diye. kadında orada konuşuyo kimse aramıyor bilemiyor falan diye. meğerse parayı çıkarabilmek için tekrar tekrar aratıyorlarmış.

özet: sakın aramayın baştan sona para tuzağı!
  • resmen azap bu kanal. bir saatten fazla izlerseniz yayınlanan reklamlar sayesinde beyin ölümünüz gerçekleşir. böylesine çirkin reklamları bir arada görebileceğimi hiç düşünmezdim. kulaklarınıza ayrı, gözlerinize ayrı tecavüz eden, bir anda nereden geldiği belli olmayan dehşet verici reklamlar bunlar. kanal d'ye yakışmıyor diyeceğim de, onu da diyesim yok.
hesabın var mı? giriş yap