şükela:  tümü | bugün
 • 18 wheels of steel serisini yapımcısı olan scs software firmasının yeni çıkacak kamyon simulasyon oyunu. sanırım tek fark avrupa yollarında geçmesi ve kamyon markalarının avrupada kullanılanlar olması.

  http://www.eurotrucksimulator.com/index.php
 • release edilmesinin hemen ardindan reloaded ve unleashed yarisina sahne olmustur.. iki grup kafa kafaya geldiler.
 • oyunda dikkatimi çeken bazı noktalar;
  bu oyundan çok daha önce çıkan 18 wheels of steel haulin de modifiye bölümü çok daha detaylıydı.
  oyunun zamanına göre 4-5 hafta oldu ama hiç hava olayı göremiyorum, hep güne$li.
  ayrıca firma sayısıda çok az her $ehirde 1-2 tane var. ilerledikce yükseliyor olabilir ba$langıç içindir bu yazdıklarım.
  dipnot : haulin ile kar$ıla$tırmamın sebebi haulinin çok daha önce çıkıp bu yazdıklarımın hepsine sahip olmasıdır.
 • ilk country'i açana kadar eğlenceli olan sonra sıkan oyun.
  gökyüzü filan güzel ama bir süre sonra aynı yollar aynı arabalar uykusu geliyor insanın.
  sesler ve manevra hisleri gayet tatmin edici.
 • bu kamyonlar daha hızlı gitmiyor mu dedirten oyun bir süre sonra sıkıyor, ilk alınan kamyonlar 90-100 arasını geçemiyor bu durumda örneğin madrid barcelona arası git gel insanın parmakları ağrıyor yol da düz değil ki cruise control'a alıp devam edelim
 • kurup ilk denediğimde hoşuma giden, ama ne yaparsam yapayım beni sıkan oyundur. oynaması ve tırın verdiği tepkiler eğlenceli görünse de, totalde 3-4 saatlik oynanıştan sonra o yollar bitmez hale geliyor. oyunu değişik görevler ve aktivitelerle daha dikkat çekici hale getirme imkanı varken böyle keltoş gibi bırakmak çok saçma geldi bana ve sildim oyunu sonuçta. evet sildim.
 • ses efektleri dışında oldukça başarılı bir oyun. bir kamyon/tır şoförünün hislerini anlamamıza yarıyor. yanınızdan bütün o arabalar vızır vızır geçerken, kasadaki 28 ton domatesin birine bile zarar gelmesin diye dantel dokur gibi araç kullanmak ne sıkıcı bir iş onu görüyorsunuz. evet, 14 vitesli bir tekerlekli harikayla oynamak çok zevkli, ama o yollar bitmek bilmiyor, hem de ne için? üçbeşbin euro için. gran tourismo oynarken paralar şakır şakır akıyordu ne güzel. üstelik her yarıştan sonra araba da alıyorduk, karşılaştırma yaptığımda çok daha düşük ücretle çalışıyorsunuz.

  ayrıca motor freni denen şey gerçekçi olmamış. beğenmedim. ve ses konusuna özen verilmeliydi, olmamış. oynanabilirlik açısından ise oldukça iyi diyebilirim. yalnız o sol tekerleğin yanındaki kamerayla tır kullanmanın esprisini çok anlayabilmiş değilim.
 • scs software nin artık köklü değişikliklere, orjinal yeniliklere imza atmasının zorunlu olduğunu gösteren oyun. avrupa hareketi bizim için çok hoş oldu fakat halen oyunda çok büyük boşluklar var. eskiden bulunan radyo ve telsiz görüşmeleri kalkmasaymış bari. tavsiyem her sene 200-300 mb lik oyun çıkarmak yerine büyük, çok detaylı, eğlenceli bir oyuna imza atmaları

  edit: hayır bari şirket oluşumunu, sürücü kiralamayı kaldırmasaydınız
 • barcelona'dan roma'ya inerken otobanın ortasında valiant b class aracın el frenini çekip akdeniz üzerine güneşin batışını izlediğim oyun. yalnızdım lakin dorsede de kereste taşımakta idim..
 • türkiye haritasının da eklentisi bulunan simülasyon oyunu.