şükela:  tümü | bugün
 • ks. european organization for the safety of air navigation
 • avrupa hava seyrüsefer emniyeti teşkilatı (eurocontrol) uluslar arası sivil havacılık teşkilatı’nın ( icao ) standart ve tavsiye edilen kurallarını uygulayan bir kuruluş olarak aralık 1960’da 6 batı avrupa ülkesinin imzalarıyla kurulmuştur. bu 6 ülke;belçika,almanya,fransa, lüksemburg, hollanda ve ingiltere’dir.şu anki üye sayısı 33'tür.türkiye 1 mart 1989'da teşkilata katılmıştır. teşkilat 1998 de yenilenen revize sözleşmesiyle bir daimi komisyon bir geçici konsey ve dört adet danışma organı kurmuştur. geliştirdiği pratiklerle her geçen gün havacılığın gelişimine katkıda bulunmaktadır.
 • sitesinde düzenli aralıklarla iş ilanı yayınlayan ve her türk vatandaşının da kanuni olarak bu pozisyonlara başvurabildiği genel merkez binası brükselde yerleşik teşkilat.
 • (bkz: tcas)
 • türkiye'nin doğu fir'i yani ltaa, eurocontrol yetki alanında değildir.
 • merkezleri belçika ve hollanda'da olan 27 ülkeyi kapsayan kurulu$.
 • flight plan'lerin karsi istasyon disinda daimi olarak yollandigi adres,slot' mesajlarini genelde bruksel gondermektedir.
 • turk vatandaslarinin da acilan pozisyonlara basvurabildigi ve halen olabilecekten daha az turk vatandasin calistigi ilgilenilmesi gereken faydali organizasyon.
 • kurumsallasmis bir sirkette calisilacaksa, o sirket bu sirkettir arkadas dedirten kurum. yayinladiklari personel yonetmeligi a4 ebatinda 112 adet beyaz dosya kagidina basilabilir. icinde maas olceginden verecekleri odemelerin ne zaman, ne kadar odenecegi, maasinizdan ne icin ne kadar kesinti yapilacagi, ne zaman emekli olacaginiz, olurseniz kalanlara ne olacagi, nerede oturacaginiz, kac saat calisacaginiz ve benzeri bir suru kural var. kurallara ek olarak aykiri bir durum oldugunda ne yapilacagi da yazilmis. is ilanlarinda pozisyonlarin hangi olcekte maas alabilecekleri belirtiliyor ve su anda ise alma yontemleri shl sirketinin ortaya koydugu bir yontemle yapiliyor. ozellikle yeni mezunlari ve stajyerleri kabul etmesi sebebiyle, bu turdeki arkadaslar tarafindan israrla kapisi asindirilmalidir.

  bir de burada calismis bir arkadasim vardi, kendisi turkiye'ye geldikten bir sure sonra (ben diyeyim iki ay, siz diyin uc ay) kendisine bir mektup gelmis, mektupta banka hesap nosu istemisler ve kendisinden yapilan bir kesintiyi iade edeceklerini ifade etmisler. insanin inanasi gelmiyor. adam isi birakmis, baska ise baslamis, ondan sonra da sen kalk, adama ya pardon biz sana su kadar euro daha verecektik, unutmusuz de.