şükela:  tümü | bugün
 • basketbol ve futbol branşlarında avrupa'nın iki prestijli kupasının karşılaştırılması.

  basketbol ve aynı zamanda futbolda faaliyet gösteren spor kulüplerinin büyük çoğunluğunun ve bu kulüpleri destekleyen sporseverlerin böyle bir kıyaslamada euroleague kupasını kazanmayı tercih edeceklerini düşünüyorum.

  zira uefa kupası, şampiyonlar ligi kupası varken büyük futbol kulüplerinin nazar-ı dikkatini dahi celbetmemekte olup endüstriyel futbolun gelişimiyle prestijini her geçen sene kaybetmekte.

  bu bağlamda uefa kupasının basketbolda ki karşılığı olsa olsa eurocup şampiyonluğuyken, euroleague şampiyonluğunun ise prestij bakımından futboldaki karşılığı ancak şampiyonlar ligi kupasını kazanmak olabilir.
 • biri kadınlar diğeri erkeklerde olmak üzere ikisi de türkiye'ye gelmiştir.

  uefa

  euroleague

  (bkz: galatasaray)
 • ikisi birbirine denk olmayabilir ama kazanılmalarının zorluk seviyesi ve kazanılmalarının avrupa ve dünya kamuoyunda yarattıkları etki bakımından net bir şekilde uefa kupası > euroleague olan kıyaslamadır.
 • avrupa basketbolunu , avrupa futboluyla bir tutarsanız yukarıdaki acayip mantığa ulaşabilirsiniz, ama onun dışında kıyaslanması bile abesle iştigaldir. uefa kupası gerek çeşitlilik , gerek zorluk gerekse de maddiyat bakımından fersah fersah öndedir. bu senenin uefa finalisti manchester unitedin değeri euroleague'e katılmış, katılacak tüm takımların değerinden fazla. bu denli büyük maddi farkın olduğu kulvarlarda hakkında kıyas yapmak bile anlamsız.
 • böyle bir gecede bu karsilastirmayi yapanı sileyim

  not obra