şükela:  tümü | bugün
301 entry daha
  • neden hıyar gibi hemen tepki gösterilen bir tespit olduğunu anlamadım.
    bu ülke ne zamandan beri basketbol ülkesi? bugün çık sokağa sor "eurolig 2017 şampiyonu kim?" diye lan iddia ediyorum çoğu kişi bilmez. daha üstünden 24 saat geçmedi. istediğin platformda anket yap. türkiye spor toto lig şampiyonluğu mu euroleauge şampiyonluğu mu tercih ederdiniz? sonuç stsl çıkmazsa obradovic ve naumoski ile üçlü yaparım lan.
  • iddianın yanlış tarafı: dün insanlar sabaha kadar basketbol şampiyonluğunu kutladılar.

iddianın doğru tarafı: kutlayanların %99'u futbol forması giyiyordu*

yani euroleague sallanıyor ama yalandan sallanıyor. bandwagon fan olanların, futboldan devşirme, birkaç maçlık basketbol seyirciliği yapanların sevinmesini ikiyüzlü buluyorum.

sadece türkiye'de değil koca kıta avrupa'sında basketbol sevenler azınlıkta. sikerim yapacağınız işi. ben nba başlıklarına dönüyorum.
  • öncelikle fenerbahçe'yi tebrik ederim. zaten kaçınılmazdı, sonunda aldılar.

avrupa basketbolu izlemek isteyenler takip ediyor ama genel olarak vasat bir yapısı var. sonuçta avrupa'da bu kadar takım var. burada oynamasalar nerede oynayacaklar?

ne kadar kesin bilmiyorum ama kazanan 1 milyon euro alıyormuş. şl'de bile galibiyete 1.5m€ veriliyor. elbette ikisi rakip değiller ama avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonu bu kadar fıs olmamalı.

sponsorların hepsi türk. kötü bir şey değil ama tadım ana sponsorlardan birisi olabiliyorsa düşünün oradaki yokluğu.

cska ya da fenerbahçe kar edebiliyor mu ediyorsa ne kadar ediyor bilgim yok ama görece daha küçük takımlar sırf zararına, prestij için oynuyor gibi. spor, mücadele, eğlence falan tamam da takımların hiç biri suyla çalışmıyor sonuçta.

bugün birileri sallıyorsa tek nedeni alternatifi olmamasıdır. kısa vadede de değişmeyecektir.
  • olaya şöyle bakılabilir;
    euroleague avrupa'nın kulüp basketbalundaki en büyük kupasıdır ve fenerbahçe'nin de başarısı istersen bütçeden bahsedin ister türk oyuncu yoktur deyin küçümsenemez, madem öyle bizim dursun da yapsaydı o zaman.
    fakat turnuvanın popülaritesini şöyle ölçebiliriz zannımca, yıllarca euroleague'de bizi en çok ve en iyi temsil eden hep anadolu efes (efes pilsen) oldu. şimdi büyük basketbol fanları haricinde bir kamuoyu yoklaması yapılsa avrupa'da kaçı anadolu efes'i biliyor çok çok azı diye tahmin ediyorum. bunun marketing bakış açısıyla bir gösterge olacağını tahmin ediyorum.
  • bu başlığa gelip yazanlar takip ediyor en azından.
  • burada yurolig'i sallayanların anadolu efes final oynasa ya da kupayı alsa aynı şekilde sallayacak mıydı onu sormak lazım?

anadolu efes'in son anda elinde kaçırdığı olympiakos'la final oynandı sonuçta...
  • allah aşkına tadım ve sek süt'ün ana sponsoru olabildiği ve şu anda tamamen türklerin tekelinde olan bir organizasyonu avrupa ve dünya üzerinde kim niye sallasın. bugün tadım yöneticileri şampiyonlar ligi'ne sponsor olabilmek için isviçre'deki uefa merkezine gitse önce bizimkilere götüyle gülerler, sonra da "o antep fıstıklarını masaya bırakıp s.ktirip gidebilirsiniz" derler. kusura bakmayın ama durum bu.

hani eskiden bizim medya futbolda kazanılan bir maçtan sonra la gazetta ne demiş, le kip ne yazmış, bild ne yapmış diye haberler verirlerdi ya, dün geceden beri bakın bakayım avrupa basınında ne kadar haber olmuş, ne kadar anasayfaya çıkabilmiş euroleague finali.
  • fanatizm'in bu ülkenin en büyük problemi olduğunu gösteren başlık, her konuda...
  • avrupa'da en azından senin kıçı kırık türkiye futbol liginin şampiyonundan daha çok sallanıyordur. bir de bu yönden bak. yani eurolig şampiyonluğu birkaç adım önde...

he cl'ye katılırım ordan yürürüm diyorsan, her katıldığında 6 ya da 8 yiyip dönmeyeceksin. reklamın iyisi kötüsü yoktur diyosan ise, haklısın kardeşim...

sağlıcakla...
  • bi nba değil ama işte hiç yoktan iyidir ne yapalım mecbur.