• almanya'da çok enteresan bir pazarlama stratejisi izleyen elektronik mağazası. görebildiğim kadarıyla kasaba seviyesindeki yerleşim alanlarına bile küçük ölçekte mağazalar açıyor. sitelerinde yer alan bilgiye göre almanya'da 1000'in üzerinde mağazası varmış. ama anlayamadığım şu, açtığı küçücük dükkanlarda elektronik çeşitliliğin olabilmesi mümkün değil. amazon gibi oluşumlar varken, bu tip dükkanlar açarak ne yapmaya çalıştığını anlayamadım.

ayrıca geçtiğimiz günlerde denk geldiğim bir xl mağazasına girdim, malesef gün ortası olmasına rağmen içeride tek bir müşteri dahi yoktu. oysa içeride bir çırpıda görebildiğim 10'a yakın çalışan vardı. bu stratejisiyle bir gün batarsa hiç şaşırmam. dışarıdan bakıldığında ilk aşamada dükkan ölçeğindeki fiziki mağazalarını kapatıp, mediamarkt gibi şehirlerde büyük mağazalar açarak, fakat daha önemlisi internet ortamına yatırım yaparak çok daha verimli bir ticaret yapabileceğini düşünüyorum. ama benim bile bu kadar net görebildiğim tabloyu onlar göremiyorsa, ya benim göremediğim, bilemediğim bir şeyler var, ya da çok kötü yönetiliyor. anlayamadım, bilgisi olan varsa yeşillendirebilir.

ayrıca hakkında henüz bir başlık açılmamasına şaşırdım. başka bir başlıkta inceleniyorsa yeşillendirin lütfen.
  • teknosa'nın da üyesi olduğu teknoloji marketler grubu.
hesabın var mı? giriş yap