şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: vargsmal/1)
 • euronymous varg vikernes tarafindan 93 yilinda oldurulmustur.oslo da acmis oldugu bir dukkan vardir.bu dukkanda underground muzik ve dokuman satmakatadir.hatta bu dukkanda isik kullanilmadigi iceri girenlerin mesalelerle almak istedikleri seylere baktigi soylenir.(yada boyle bir palni vardir euronymous un).
  yine anlatilana gore euronymous bir falciya gitmistir.bu falci ona yakin bir zamanda varg tarafindan oldurulecegini soylemistir.bu olay euronymous un korku dolu gunler yasamasina yol acar.kendisine kizmis bir sekilde eve giren varg in uzerine saldirir.ve varg da onu bi nevi nefsi mudafa sonucu oldurur.
  ayrica 91 de intihar eden dead in olu vucudunu goren euronymous ilk is olarak fotograf cekmistir.dead in kafatasi kemiklerinden de kolye yaptigi rivayeti vardir.
 • bir rivayete göre de, zamanında black metal grubu kurmak isteyen gençler euronymous'u arayıp kuracakları grup için tavsiye isterler..euronymous'un onlara cevabı ise "bizim artık black metal grubuna ihtiyacımız yok, bundan sonra kilise yakacak ve satanist eylemler düzenleyecek militanlara ihtiyacımız var" diyip gençlerin hevesini kursağında bırakmıştır..
  tabi bu bilginin ne kadar doğru olduğundan emin olmadığım için hala rivayet olarak etrafta dolaşır..
 • kendisine adanmis nordic metal isimli bir toplama album mevcut. sozkonusu album mayhem, abruptum, emperor, ophthalamia gibi gruplarin parcalarindan olusuyor.
 • mayhem albümleri piyasada yirmibinden fazla sattığı gün black metal bitmiştir sözüyle beni kendine hayran bırakan ileri görüşlü ve haklı olduğu ispatlanan adam
 • varg vikernes'in ırkçı ve faşizan görüşlerinin zıttı olarak bu adam ırkçılık karşıtıdır ve komünisttir. hatta norveç'te red youth isimli komünist bir oluşuma da üye olmuştur. varg vikernes ile kapışmalarının sebebinin siyasi bir tarafı da olabileceğini düşünmekteyim.

  komünizm hakkındaki görüşleri de buradan okunabilir; http://surrealdocuments.blogspot.com/…as-kafka.html
 • norwegian, onuncu yilini kutlamak adina ucaklarindan birinin kuyruguna, norveclilerin gurur duydugu bir kisinin fotografini koymaya karar vermis. bunun icin de bir anket düzenlemis. ankete katilanlar kendi adaylarini belirtebileceklermis. iste bu ankette su an birinci sirada olan sahismis kendisi. the local bunu "travma" olarak adlandirmis. okumak isteyenler icin: http://tinyurl.com/d78rdqc
 • ismi yunanca ölümün prensi anlamına gelen norveçli gitarist. cenab-ı allah tab tab rahmet eylesin. çok asiydi.
 • faşist varg tarafından öldürüldüğüm haberi kesinlikle yanlıştır. bakınız burdayım.