948 entry daha
  • ekşi sözlük'te her okuduğunu ciddiye alıp kendi görüşünü dünyanın en mühim bakış açısı sanan tiplerin gelip başlığında ağladığı oyun. bakın adım gibi eminim birkaç gün içinde biri gelip "geçtiğimiz hafta başladığım oyun rule britannia dlc'siyle beraber gelen update nedeniyle çöp olmuştur. alacağın olsun allahsız paradox" diye burada sızlanacak. sonra biz suçlu oluyoruz.

sen engelleyince kimse kederinden oturup ağlamıyor cahil kardeş. senin tarafından beğenilme ya da takdir edilme kaygım da olmadığı için gerçekleri rahatça konuşabiliyorum. ama beğenilme, fav toplama kaygısıyla hem internette hem de ekşi sözlük'te defalarca açıklanmış şeyleri soran, kolpa hikayeler anlatan (ki çoğu senaryo zaten burada bile daha önce belirtilmiş devlet guidelarından yola çıkılarak oluşturulmuş) tipler cahilliklerini belli edince dalga geçilmeleri kadar normal bir şey yok.

gülüp geçilecek şeyleri fazla ciddiye alanlar kendilerinde arasın problemi. ingiltere'nin solundaki ada faciasının sahibi yazarla ara ara mesajlaştığım bile oluyor. eğer yazdıklarımı beğenmiyorsan basarsın engelini. umrumda değil. beğenmediğin içeriğin sahibini okumama fırsatı sunulmuş sana zaten.

ama sözlükte daha önce defalarca bahsedilmiş şeyleri tekrar tekrar paylaşan entry'leri ayıklayarak benim ihtiyacımı karşılayacak bir algoritma hizmet vermiyor ne yazık ki.
  • büyük ihtimal türkiyede'ki en yardımsever oyuncu topluluklarından birine sahip olan oyun. özellikle bu oyunun facebook gruplarında (bence adminlerin de etkisi büyük bu konuda) inanılmaz bir yardımseverlik ve pozitif hava mevcuttur. eğer ki oyunda acemiyseniz bu tarz gruplardan yardım almanızı öneririm.
  • ne kadar başarılı olsam da personel union yapamazsam zevk almadığım oyun.

o beleş toprak alınacak illaki.
  • idealar devletten devlete değiştiği gibi her oyun birbirinden farklı ilerlediği için aynı devletle bile oyundan oyuna değişebilmektedir. googlea idea tier list yazarak güncel yamada hangi idea ağaçlarının öne çıktığı öğrenilebilir.

bunun dışında portekiz ve castille oynarken her zaman exploration-expantion ikilisiyle başlıyorum. genel olarak da hükümdarımın puanlarına ve o sırada yaptığım işlemlere göre (agresif genişleme, büyük devlet annex veya integrasyon gibi) elimde en çok bulunan monarch puanlarına göre seçim yapıyorum.
  • "ekşi sözlük'te her okuduğunu ciddiye alıp kendi görüşünü dünyanın en mühim bakış açısı sanan tiplerin gelip başlığında ağladığı oyun."

"senin tarafından beğenilme ya da takdir edilme kaygım da olmadığı için gerçekleri rahatça konuşabiliyorum. ama beğenilme, fav toplama kaygısıyla hem internette hem de ekşi sözlük'te defalarca açıklanmış şeyleri soran, kolpa hikayeler anlatan (ki çoğu senaryo zaten burada bile daha önce belirtilmiş devlet guidelarından yola çıkılarak oluşturulmuş) tipler cahilliklerini belli edince dalga geçilmeleri kadar normal bir şey yok."

"gülüp geçilecek şeyleri fazla ciddiye alanlar kendilerinde arasın problemi."

"ama sözlükte daha önce defalarca bahsedilmiş şeyleri tekrar tekrar paylaşan entry'leri ayıklayarak benim ihtiyacımı karşılayacak bir algoritma hizmet vermiyor ne yazık ki."

(bkz: #66181041)-kendi görüşü en mühim bakış açısı.
    (bkz: #66276023)-ciddiye almak
    (bkz: #70360820)-fav toplama kaygısı
    (bkz: #70977661)-inanılmaz faydalı entry
    (bkz: #71775400)-buradaki gerçek problem kimde acaba
    (bkz: #72120805)-bu tipler şunlar mı(bkz: #64507330)
    (bkz: #72562826)-bakın ben ne yapacağım, hem de hard+ironman+ciddiye alarak
    (bkz: #73861690)-çünkü tek yol koloni, 2000 saat boyunca koloni yapmamız lazım
    (bkz: #72225423)-(bkz: #75213134) aynı şeyleri tekrar tekrar paylaşmak

"eğer yazdıklarımı beğenmiyorsan basarsın engelini."

seni kim niye engellesin, şu başlıktaki en büyük eğlenceden kim niye mahrum kalsın.
  • başlangıcını bilmediğim bir tartışma dönen başlık. ben ingiltere'nin solundaki ada'nın temsilcilerini destekliyorum.
  • hala very hard one tag world conquest yapamamış olanların başlığına yazmalarının engellenmesi gereken oyun.
  • 1 haftadır dinlene dinlene birbirleriyle tartışan iki eleman tarafından başlığı işgal edilen şahane oyun. "birisi son dlc ile ilgili analiz kasmıştır" ümidiyle açıyorum başlığı, sığırlık bende.

extended timeline modu sayesinde oyunun orijinal halini unuttum kaç zamandır. m.s. 52 ile 1400 yılları arasında takılıp duruyorum. dlc olarak satılsa parasını sonuna kadar hak edecek bir mod halbuki. paradox bu fırsatı nasıl kaçırmış aklım almıyor.
  • ingiltere'nin solundaki ada 'nın sahibi olarak isviçre'yi annexlemeyi beklediğim oyun. annexledikten sonra tartışan gençler arasındaki barış görüşmelerine ev sahipliği yapabilirim.
  • yeni guncellemeyle gercekten ingilterenin solundaki ada * gelmistir oyuna.
    ingilterenin solundaki adaya * da yeni sehirler gelmistir
1438 entry daha
hesabın var mı? giriş yap