şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://europa.eu.int/…uth/program/sos/index_en.html adresinden daha detayli bilgi alinabilecek servis tir
 • http://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_en.cfm ile programa dahil olan tum projelerin ulke, tema,...gibi farkli kriterlere gore suzulup incelenebilecegi guncel (bkz: agh veri tabani) servistir.
 • gidebilmek için gönüllülerin motivasyon mektubu yazmaları gereken gönüllülük hizmeti.

  motivasyon mektubu yazma: http://goo.gl/tx1o7f
 • şuan sofya'da bulunma sebebim olan oluşum.

  peki nedir bu evs?
  öncelikle herkesin deneyimlemesi gereken,eğitsel projelere katılabileceğiniz,barınma masrafınız ve yemek masrafınızın karşılandığı ve hatta cep harçlığınız bile verilen (aylik yemek parası ve cep harçlığı toplam 200 € yakın olur.) erasmus+'nın bir parçası olan,uzun dönem ve kısa dönem olmak üzere 2 türü bulunan programdır.

  evs'e nasıl başvurulur?
  facebook'taki çeşitli gruplarda proje paylaşımları yapılır,dilediğinize başvurabilirsiniz ancak başvurabilmeniz için ekseriyetle cv hazırlamanız ve motivasyon mektubu yazmış olmanız gerekir bunun için de yeterli düzeyde ıngilizce bilmelisiniz. (cv ve motivasyon mektubunu europass'tan yazabilirsiniz.)

  evs bana ne kazandırır?
  evs,katıldığınız projeye göre değişiklik göstermesiyle birlikte size birçok deneyim sunar örnek verecek olursak,gittiğiniz ülkenin kültürünü,insanlarını çok daha yakından tanırsınız ayrıca dilinizi de geliştirebilirsiniz,katıldığınız projelerden yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. bunun yanı sıra evs'in sonunda size youthpass sertifikası verilir ve bu sertifika iş başvurularında,cv'nize çok büyük katkı sağlayacaktır.

  kısacası herkese tavsiye ederim.sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz.

  detayli bilgi için:[https://ec.europa.eu/…european-voluntary-service_en https://ec.europa.eu/…european-voluntary-service_en]
 • bu sıralar kısa dönem yapabilir miyim diye merak ettiğim servis. mezunum, yeşil pasaportumun süresi haziran'da bitiyor. bitmeden gidebilsem süper olurdu.