şükela:  tümü | bugün
  • turk sporcu ve takimlarinin isimlerini soylemeyi yeni yeni ogrendikleri halde, ispanyol ve fransiz olanlarin isimlerini dogru durust telaffuz edebilmek adina bi taraflarini yirtan spiker grubu (valen"thia" irgh, bartlelona, ohhf ne guzel tellaffuz beah). bazi aksanli konusanlari vardir ki, selvi boylu koca sesli delikanlilarimizi bi onceki gun tvnin sesini sonuna kadar acarak pur dikkat dinledikleri mac yayinlarinin ertesi gunu "abi duydun mu spiker soyle soyle dedi, vay be" deme zevkinden mahrum birakirlar. ne dedikleri hayatta anlasilmaz cunku.
  • komik tepkiler veren fakat bizim spikerlerle kıyaslandığında boş konuşmadan veya ciyaklamadan da maç anlatılabilceğini ispatlayab insanlar. özellikle saitama ;box gibi sporları anlatan spikerlerin verdikleri açıklayıcı bilgiler oldukça güzel.
  • fenerbahçe'ye fenebaaçi diyen, senin ağzını yerim ben diyesimin geldiği kişiler.
  • televizyonda futbol seyretmeyi keyifli hale getiren adamlar. o iskoc aksanli herifin tarzina ayrica hastayim.
  • 2004 dünya buz pateni şampiyonası'nda iki eurosport spikerinin arasında geçen konuşmadır;
    - sanırım hayatımda ilk kez seninle aynı fikirdeyim
    - (uzun bir duraksama)..... evet ne garip
    - bir daha olmamasını umalım

yine bir buz pateni programında izleyicilerden gelen 'biz sadece sizin sesinizi duyuyoruz, neden yüzünüzü göremiyoruz?' gibi maillerin fazlalaşması nedeniyle seyircilere verdikleri cevap da şöyle olmuştur;
    -inanın görmeye değer yüzlerimiz yok. böyle gizli kalması daha iyi...
  • çok kıyak adamlar olabilirler ama, şu buz pateni yayınlarında, gösteri sırasında konuşmaları yok mu, çileden çıkıyor insan. ulam, geçmişim tv karşısına, kilitlenmişim tatiana navka roman kostomarov'un müzik eşliğindeki büyülü danslarına, huşu içinde başka bir aleme dalmışım, şırıl şırıl akan bir derede su üstünde yüzen bir yaprak olmuşum, onlarla birlikte akıyor akıyorum*, bıdı bıdı bıdı bıdı, yaw bir susun anuna koyim, bir bekleyin, bi sabredin iki dakika, maç mı bu arkadaşım, nedir ki şimdi yani? hani bize saygınız yok, kim bilir aylarca "müziğin şurasında şöyle mi yapsak, burada şu figür daha iyi olur" diye kafa patlatmış o sporculara ve ekibe saygınız olsun azcık, di mi ama? gözünü seveyim trt3'ün, bu konuda dünyada tek geçerim, hem bu büyülü anları bozmazlar, sonra da müzik hakkında olsun, gösteri hakkında olsun, hiç bir ayrıntıyı atlamazlar, bir de şu meclis yayınından kısıp bu işlere daha fazla zaman ayırsalar...
  • david goldstrom gibi senior commentatorlari barindiran topluluk. onun sesiyle yarismalari cocuklugumdan beri dinliyorum ve surekli bilgiyle besliyor izleyenleri. muhtesem bir spiker.
  • ne spikeri resmen spaykir bunlar..
  • tenis maçı anlatanları eğer tenis oyuncusu sinirlenip kendine ve şansına küfür ederse "eğer bunu duyduysanız özür dileriz" diyecek kadar kibardırlar.. kendi hataları olmamasına rağmen böyle özür dilemekten çekinmezler.. bizim spikerlere (özellikle doğan grubu dahilindekilere) bakıyorum da ne futbolcunun maymunluğu kalıyor ne aktörlüğü.. iki kelimeyi bir araya getirip cümle bile kuramıyorlar genellikle.. eurosport izleseler de bir iki şey kapsalar keşke..

(bkz: keita'yı maymuna çevirdi)
  • punt'i bilmeyen abd futbolu spikeri barındıran kanal... kaç seferdir denk geldim bi takım punt yapınca;; "üüüaaa alan golü denemesi" diyip saçmalıyolar... bi de tereddüt içinde söyleyip iyice sıçıyolar... insan bi kuralları öğrenir öyle anlatır ya...

zamanın ötesi için edit: anlayamadım kötülüyenleri... adamın akrabaları var heralde sözlükte!!??