şükela:  tümü | bugün
  • eğlenceli hale getirmek için bir arkadaşımla eurovision klişelerinden oluşan bir drinking game icat ettiğimiz yarışma. aşağıdakilerden biri her olduğunda içkinizden bir yudum alıyorsunuz. (unuttuğum 5-6 madde daha var)

performanslar sırasında;

-alev püskürtülmesi
    -suni rüzgar
    -kameraya göz kırpma
    -ışıklı kıyafet
    -yarışmaya ev sahipliği yapan ülkenin dilinde şarkı sonrası teşekkür
    -duman
    -yöresel dans

görüldüğünde ve oylar verilirken

-"this is x calling" denmesi
    -12 puan vermeden önce duraksayıp heyecan yaratılması
    -ev sahibi ülkenin dilinde "iyi akşamlar" denmesi
    -ülkeye/şova övgü yapılırken "amazing" kelimesinin kullanılması
    -12 puan vermeden önce puanı alacak ülkenin şarkısından bir bölüm okunduğunda
    -komşuya oy verirken "to our great/lovely neighbours" klişesi kullanılması

durumunda içkinizden bir yudum alın.
  • bu yarismada bize oy vermeyenleri cezalandırmak icin yöntemlerimi siraliyorum:

1: bir sonraki yarismaya ajdar gönderilir, (2010)
    2: sonrakine ankarali turgut gönderilir, (2011)
    3: daha sonrakine bayhan gönderilir, (2012)
    4: öldürücü darbe icin en son ismail türüt gönderilir (2013)

bonus: türkiye'nin oylarini her sene reha muhtar aciklar..

türkiye tüm ülkelerden 12 puan alana dek loop basa döner..

en gec 10 yil sonra tüm kuzey ülkeleri, güney ülkeleri, slavlar, hindular ve yamyamlar "abi gözünü seveyim, allasen al su 12 puanlari, yeter ki bu herifleri bi daha gönderme" diye kapilarimiza dayanmazsa gelin benim kapima dayanin..
  • eurovision'a gönderdiğimiz tüm sanatçıların gen haritasını çıkaralım. başarısız olanların gen haritasını inceleyerek, bir sonraki sene göndereceğimiz aday adaylarının gen haritası ile karşılaştıralım. başarısızlık genleri içerenleri hiç gitmeden imha edelim.
  • yılda bir eğlencemizdi. onu da elimizden aldılar, yahu arkadaş illa birinci olmak zorunda değilsin, niye katılmıyorsun, oylama adaletsizmiş, sadece sana mı adaletsiz, niye geniş kitleleri mahrum bırakıyorsunuz,
  • türki cumhuriyetlerin acilen dahil olması gereken yarışma.
  • her sene olduğu gibi bu sene de her ülkeyi temsil eden şarkıları dinlemek üzere millet youtube'a akın edecek. "eurovision greece" yazan avrupalılar athillas thasos ile işte o vakit tanışacaklar.

(bkz: saatli bomba)
  • katılmamamız akp'nin bir icraatıdır...

oysa ki her yıl mayıs ayında kendimizce eğleniyorduk, bülend özveren yine: "komşu komşuya verdi" diyecek diye ısrarla aynı geyiği yapıyorduk. avrupa televizyonları 5 dk. bile olsa bize ve şarkımıza odaklanınca kendimizi avrupalı gibi, avrupa'nın bir parçasıymış gibi hissediyorduk. ama öyle hissetmememiz gerektiğini sağ olsun akp tarafından bize hatırlatıldı.

şu ufacık eğlencemizi bile bize çok gördüler. zaman zaman milli mesele yapsak da basit bir yarışmaydı sadece... avrupa'da pek sevilmememize rağmen son yıllarda kazanmışlığımız, 2.olmuşluğumuz, dereceye girmişliğimiz de vardı. zor olanı başarmıştık bir nevi...

velhasıl "sms oylaması adaletli değil" gerekçesiyle eurovision eğlencemiz elimizden alındı. oysa ki maksat kazanmak değildi, maksat katılmaktı, bir avrupa ülkesi gibi orada olabilmekti onu anlayamadılar.
  • çin bile katılmak istiyor, biz istemiyoruz. işte öyle bir ezikliktir bizimkisi.

önemi ne mi?

müzik insanları birleştirir. hangimiz sertap'ın başarısıyla gurur duymadık? hangimiz athena'yla hoplamadık?

bu sadece bir yarışma değil, bir nevi biz de varız demek.
  • yıllarca gelen 15 ila 20 arasındaki derecelerimize üzülmeye gerek yok. asıl o yıllarda zevksiz olanlar avrupalılarmış. semiha yankı, ajda pekkan, neco'nun şarkıları şimdi olsa kesin ilk beşe girerler.

mfö'nün sufi'sini ise 15. yapan zihniyetten ise hiç bahsetmiyorum zaten.
  • seneye nil karaibrahimgil'le katılıyoruz. bitmiştir.