• "eurovision'da yine rezil olduk", "hakkimizi yediler" turu haberler okuyarak buyuyen, eurovision'da kaybettik diye uykulari kacmis, 12 puan verdiler diye malta'yi sevmis, diger pek cok ulkeden nefret etmis bir kusaga mensup oldugumu soylemeliyim.

niye onemsedigimizi bile anlayamadan, berbat sarkilarin yaristigi eurovisionu dunyanin en onemli eglence olayi haline koyduk. the sunday times'daki yaziyi okurken, ankara ari studyolarindan dubline, lizbona vs suruklenip durdum. bu arada aklimdan "royaume-uni deux points" (memleketimizde ruayo muni do puan diye bilinir), "bu yil kendi motiflerimizi tasiyan bir sarkiyla katilalim, daha iyi", "israil olayi kapti, hareketli fikir fikir sarkilar is yapiyor", "muslumaniz diye bize puan vermiyorlar" turu yuzlerce manasiz cumle geciverdi.

siyah-beyaz televiyon, "opera", elde kagit kalem puan toplamalar, "petrol" vs, bir anda ustume geldiler. skintim bundan ibarettir.

(bkz: kanat atkaya)'nin 6 mayis 98 hurriyet ekinde cikan yazisindan alintidir.
  • sandra kim vardi, sanirim belcika'li felandi, 16 gibi bir yasta birinci olmustu, en genc birinci olan oydu oyrovizyonda, sirin bi rseydi. kim kay var bir de, onu buna benzetiyorum. bunu da ona.
  • halley'le nasil komustuk boruyu? klips ve onlar rulez..
  • esas cetin alp diye birisi cikip operaaaaaaaaa diye hoykurmustu benim cocukluk yillarimda... hala geceleri altima iserim o yuzden
  • opera cok cok dikkate deger bir cali$madir.. eurovision tarihinin en kotu yapiti secilmi$ sanirim.
  • bu seneki yari$mada turkiye, yunanistana 5 puan, yunanistan, turkiyeye 10 puan vermi$tir. bende dumur olmu$umdur.
  • son evsahibi danimarkanin gereginden fazla abartıp,büük maliyetle stadyuma tasidigi yarisma.
  • politik olaylarin golgesinde gecen gereksiz aktivite. son ornegi de yunanistan-turkiye paslasmasidir. yuh derim.
  • hatırladığım tek replik: "le malte dööö puaaaaa"dır
hesabın var mı? giriş yap