şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık tescillenmiş gerçek. nasıl geriye gittiğimizin 7453789353. delili. bir de utanmadan 'ibneler gatılmassa gatılırız ha' demiş sığır. ülkede sözü geçen adamlara bak. ama kabahat bunları yetiştiren ailelerde, azıcık aklı çalışabilenin iradesi, düşüncesi, saygısı olur demek ki bu heriflerin dna'larında bu yok, aile ona göre tedbir almalıydı.
  bir ülke düşünün ki uluslar arası bir yarışmada lgbti birey var diye yarışmaya katılmıyor, ülke olarak güzel olan hiçbir şeyi haketmiyoruz gerçekten. yazık aklı başında azınlığa.

  http://gzone.com.tr/…inin-altindan-transfobi-cikti/
 • ilk defa hak veriyorum. bu nedir arkadaş;

  https://eksiup.com/d57dc486b99
 • (bkz: yersen) homofobidir.
 • tabii ki değildir.

  türkiye eurovision’dan 2013’te çekildi, bahsi geçen conchita wurst ise 2014’te yarışmaya katılmış ve kazanmıştı. hükümet yanlıları bir kez daha alenen yalan söyleyerek kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyor. biliyorlar ki bahsi geçen şarkıcıyı öne attıklarında “ıyy, iyi ki katılmıyoruz, hale bak,” diyecek binlerce insan var ve bunların hiçbiri yarışmacının kazandığı tarihi araştırmaya tenezzül bile etmeyecek. bunun farkındalar.

  unutmayın ki bu açıklamayı yapan kurum zamanında “biz oylama sistemine karşıyız, 2012’de de katılmayacaktık ama azerbaycan’ın hatrına katıldık,” demişti.

  katılmamamızın nedeni ne oylama sistemidir ne de sözüm ona “uygun olmayan” yarışmacılar. bu yarışmacılar eurovision tarihinde hep vardı. bu işin altında yatan amaç avrupa’yla kültürel bağları tamamen koparmak ve onların yaymaya çalıştığı hiçbir fikri ülkeye sokmamak. insanların, özellikle belli kesimin kafasında “neden biz de avrupalılar gibi değiliz?” sorusunun oluşmasına meydan vermemek. çünkü bu fikir insanların, “biz onlardan geriyiz, onlar gibi olmalıyız,” çıkarımını yapmasına yol açabilir. oysa hükümetin ihtiyacı olan diriliş’in izleyicilerinde uyandırdığı “biz dış mihraklardan üstünüz,” hissini mümkün olduğunca yaymak. eurovision gibi kültürel açıdan önemli bir yer tutan yarışma şu şartlar altında bu ülkeden içeri girebilir mi?
 • ülkenin televizyonu trt-çocukta “eşeğe taciz”, ensar vakfında “çocuklara tecavüz” olan bir ülke ahlak, edep, haya olarak dip yapmışken „eurovison şarkı yarışması” trt’nin yanında çok masum kalır, çünkü orda kendi tercihleriyle yaşamlarını yönlendiren insanlar yarışıyor. iki yüzlülük bu yönetim sırasında vıcık vıcık paçalarından akıyor “bülent ersoy” sarayda ağırlanırken, rahmetli “zeki müren”in mal varlığını tsk höpürdedirken hangi yüzle homofobik olursun.