şükela:  tümü | bugün
  • lufthansa group'a bağlı low-cost havayolu şirketi.

24 mart 2015 germanwings uçak kazası'ndan sonra germanwings'i bünyesine katmıştır. artık germanwings ismi ile uçuş gerçekleştirilmemektedir.
  • şu sıralar tek yön almanya'ya 50 euro'ya biletleri olan low-cost hava yolu şirketi. istanbul atatürk haricinde izmir, samsun ve antalya'dan da kalkışları bulunmaktadır. bol tbt'li yaz tatili yapmak isteyen mezarcı ekşi tayfasına duyurulur.
  • almanya üzerinden kübaya gidiyorsanız yeşil pasaportunuz olmasına rağmen küba vizesi satmaya zorluyorlar, bu yolu düşünenler dikkat etsin.
  • asla ama asla kullanilmamasi gereken havayolu sirketi. 26 temmuz tarihinde stuttgart aktarmali milano-izmir ucusunda valizimi kaybettiler. havaalanindaki basarisiz arama calismalarindan sonra sadece gonderdigim ilk emaile otomatik bir cevap verip beni kayip bagaj sistemine yonlendirdiler. o gunden beridir attigim hicbir mail ya da mesaja bir karsilik bulamadim. kayip talebimden yaklasik bir ay sonra bagaj kayip sistemindeki kaydim da birden yok oluverdi. isin kotusu yalniz degilmisim, google'a "eurowings missing luggage" yazinca benim durumuma benzer bir suru yorum gordum. sirkete dava acmayi dusunuyorum, benzer duruma dusmemek icin bu sirketi kullanmamanizi tavsiye ederim.
  • 1,5 saat sürecek olan paris ->düsseldorf direkt ucusumu, muhtemelen corona virüsü sebebiyle yolcu az oldugu icin, totalde 6 saat sürecek olan paris -> hamburg -> düsseldorf aktarmali ucusuna dönüstüren havayolu sirketi.

asil sorun ise su an ucusumu iptal etmek istiyorum ancak ilk haliyle tek ucus icin 70 euro iptal ücreti ödeyecekken, su an 2 ucus icin 70+70 euro ödemem gerekiyor*. nasil bir matematiktir anlayamadim, hem direkt ucusum aktarmaliya ceviriliyor hem de daha fazla ödemem isteniyor. müsteri hizmetleriyle vs. de ugrasmiyorum cünkü iptal ücreti, bilet fiyatindan daha fazla. pegasus klasmaninda degerlendirirdim simdiye kadar ancak pegasus bu kadar komik bir düzenleme ve ücretlendirme yapmaz.
  • havayolları şirketlerinin dünyadaki yüz karası. düsseldorf-viyana uçuşuma her iki ülke de sınırlarını kapatmış olmasına rağmen, avusturya’da sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen iade vermeyen şirkettir. tek sunduğu seçenek 1 seneye kadar ileri tarihli uçuşla değiştirebilirsiniz diyor. hadi onu geçtim bir de üstelik yalan söylüyorlar. uçuş gerçekleşecek diyor. lan diyorum sınırlar kapalı aq evladı nasıl gerçekleştiriyorsun. bir sorayım dönecem diyip yine aynı şeyle dönüyor. pegasus, thy, level gibi envai çeşit havayolundan taaak diye iade alabildim ama bu yavşak firma bu zor zamanda bütün herkesin parasına çökmüş vaziyettedir. ne binin ne de bindirin. umarım batarsınız.