• lufthansa group'a bağlı low-cost havayolu şirketi.

24 mart 2015 germanwings uçak kazası'ndan sonra germanwings'i bünyesine katmıştır. artık germanwings ismi ile uçuş gerçekleştirilmemektedir.
  • şu sıralar tek yön almanya'ya 50 euro'ya biletleri olan low-cost hava yolu şirketi. istanbul atatürk haricinde izmir, samsun ve antalya'dan da kalkışları bulunmaktadır. bol tbt'li yaz tatili yapmak isteyen mezarcı ekşi tayfasına duyurulur.
  • almanya üzerinden kübaya gidiyorsanız yeşil pasaportunuz olmasına rağmen küba vizesi satmaya zorluyorlar, bu yolu düşünenler dikkat etsin.
  • lufthansa'nın bir alt şirketi.
    2015 sonu itibariyle sunexpress tarafından işletilecek 3 adet a330 ile low-cost modeliyle uzun uçuşlar yapacaklar. egzotik tatil destinasyonlarına almanya'dan ucuza uçacaklar özetle. muhtemelen "su paralı olacak!1!!1!!!.."

yeni uçakların tasarımı;
    http://mediabase.lufthansa.com/…=0.5472900393271212

basın açıklaması:
    http://www.lufthansagroup.com/…03/article/3366.html
  • covid-19 salgını patlak vermeden önce almış olduğum bilbao-düsseldorf uçak biletimin kafasına göre tarihini, uçuş saatini değiştiren firma. bir mail geliyor pat tarih değişmiş. o tarihte işimin olup olmaması veya saatinin uygun olup olmadığı umurlarında değil. onların belirlediği tarih ve saatte uçacağım. en azından telefonla arayınca istediğim gün ve saate alıyorlar. tabi ki zinhar para iadesi yasak. bunu bir türk firmasından bile beklemezdim açıkçası..
  • asla ama asla kullanilmamasi gereken havayolu sirketi. 26 temmuz tarihinde stuttgart aktarmali milano-izmir ucusunda valizimi kaybettiler. havaalanindaki basarisiz arama calismalarindan sonra sadece gonderdigim ilk emaile otomatik bir cevap verip beni kayip bagaj sistemine yonlendirdiler. o gunden beridir attigim hicbir mail ya da mesaja bir karsilik bulamadim. kayip talebimden yaklasik bir ay sonra bagaj kayip sistemindeki kaydim da birden yok oluverdi. isin kotusu yalniz degilmisim, google'a "eurowings missing luggage" yazinca benim durumuma benzer bir suru yorum gordum. sirkete dava acmayi dusunuyorum, benzer duruma dusmemek icin bu sirketi kullanmamanizi tavsiye ederim.
  • avrupa sınırları içinde uygun fiyata uçmayı sağlayan low cost firmalardan biri.
  • cumartesi günü iki yolculu düsseldorf - olbia seferini gerçekleştiren, ancak corona sebebiyle hâlâ uçuşlara kapalı olan havaalanının iniş izni vermemesinden dolayı inemeden geri dönmek zorunda kalan alman havayolu şirketi.

link
  • pandemi donemindeki ucus iptalleri ve tarih degisimleriyle bir havayolu firmasini yargilamanin acimasizca oldugunu dusunmekle beraber, lufthansa’nin kurdugu ve gelecegin ryanair, wizzair ve easyjet’e rakip olabilecek low cost havayoludur.

ozellikle stockholm(arlanda) ve prague base’leri bu low cost modelini almanya disina tasiyacaklarini gosteriyor. bence expatlar icin de ciddi anlamda yeni bir is firsati demektir. 80 saat uzeri over duty’de 5800€ maas vermeleri, maasin %90’ini vergiden muaf tutmalari bile adamlarin isi ne kadar ciddiye aldiginin acik gostergesi. sozlesmeyi bile avusturya yasalarina yapmalari bile akillica. bence lufthansa id’si alip prag’da calismak cok cok mantikli. 3 asamadan olusan bir ise alim surecleri var. ılk asama dlr testi, 2. asama online mulakat, son asama da simulator. simulatore gelmeniz icin size yasadiginiz sehirden lufthansa business bileti aliyorlar, 150€ harcirah odemesi yapiyorlar, ayni zamanda hilton frankfurt’tan yer ayirtiyorlar. sabah 8’den aksam 5’e kadar sizi lufthansa training centerde bilgilendirip ardindan simulatore aliyorlar. gun sonunda da eger simulatoru gecerseniz is teklifinde bulunuyorlar. 3500 saat’te eurowings’de kaptanlik yada lufthansa’da widebody’e geciriyorlar. id90’la her yere en iyi fiyatlarla bilet alma garantisi gibi bir suru benefiti anlatip gunu bitiriyorlar. 15 gun icerisinde de donus bekliyorlar. ben online mulakat asamasini gectim ama simulator slot’u olmadigi icin onumuzdeki ay sonuna planlayabildiler. yillarca avrupa havayollarindaki, ‘’eu pasaportun yoksa gelme kanka’’ tribi bitti cok sukur, work permit yetiyor simdilik. genc yasta korfeze gidip calismak daha mantikli diyen meslektaslarim da var ama diger taraftan da avrupadaki rahatlik, maasin doviz olmasi, german flag carrier’da calisma luksu, prag gibi ucuz bir sehir olmasi insani bastan cikariyor.

uuuubabe
  • bugün deneyimleme şansı buldum. öncelikle 1 saatten fazla rötar vardı. uçak çok yıpranmış gözükmekle birlikte otobüsten hallice koltukları mevcuttu. kalkış ve iniş sırasında ciddi anlamda korkuttu. muhtemelen şansım olsa tercih etmeyeceğim bir havayolu şirketi. pegasus anadolu jet fersah fersah iyidir.
hesabın var mı? giriş yap