• öncelikle yatırım için mi yoksa oturum için mi alacağını öğrenip, ondan sonra verilmesi gereken tavsiyelerdir. oturum için öncelikleri, cepte bulunan parayı, çekilecek kredi ve ödeme planını belirleyip yeri, büyüklüğü, yapılma yılı, içereceği sosyal tesisler, iş ve okul ortamlarına yakınlığına göre bir ev seçilmelidir. ha zaten yatırım amaçlı alıyorsanız satmaya karar verene kadar fiyatının artacağı kesin olan gelişmekte olan bir yerde mümkünse elden çıkarması kolay olacak şekilde 1+1 veya 2+1 bir daire alınmalıdır.
  • para biriktirilmelidir.
  • - alt katta oturana, üst katta oturana, siz en iyisi mi bütün oturanlara bir bakın, insan akrabalarından daha çok görüyor bir yerde,
    - mümkün olduğunca karşı komşuyla ortak duvar olmamasına dikkat etmeli, ya da ses yalıtımı yapılmış olmalı,
    - muhit her zaman evin değerini belirleyen en önemli kriter, kaliteli muhit gelecekde de kazanıdırır.

*
  • krediyle almayın.. nasıl olsa kira ödüyorum, iki katı kira öderim, ödediğim para boşa gitmemiş olur diye yola çıkıyorsanız hele hiç almayın.. göte giren şemsiye açılmaz çünkü.

5 sene geçti, 8 sene daha var.. ağlarım bak.
  • ulaşımı rahat olsun. dolmuş, otobüs, metro artık ne varsa ona yakın olsun. evin önündeki dikkatinizi çekmeyen yokuş her gün sabah akşam inip çıkarken bi tarafınıza kaçabilir.
  • metrekare hesabının yanında metreküp hesabı da yapılmalıdır. ferahlık algısını artırması nedeniyle tavan yüksekliğine dikkat edilmelidir.
  • - tapusunu benim üzerime yaptırın.
  • eğer banka kredisi ile alıyorsanız tapu işlemi sırasında alım satım fiyatını doğru verin.
    maliye banka kredilerini inceleyip farkı faiz ve ceza ile tahsil ediyor.
  • ev almayın, komşu alın. gerçekten özür dilerim. ben ne tavsiye verebilirim ev alan adama lan. o bana versin. şş, nerden buluyosunuz o kadar parayı hacı? evet, fakirim.
hesabın var mı? giriş yap