şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar bir karar verme aşamasındayım ve sizlerin deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.
    pazarlığımın devam ettiği iki ev var ikisi de aynı muhitte fakat birisi yeni bina 2+1(7-10yaş),diğeri eski bina(30 yaş) 3+1(iki odası salona açılıyor)
    2+1 olan anahtar teslim valizi alıp yerleşebileceğimiz eşyalı bir yer,3+1 olan 25-30 bin masrafı var ve 2+1 den 20 bin daha ucuz
    sizce bu durumda nasıl hareket edilmeli??

2+1:105 m2 net'i 90
    3+1:115 m2 net'i 100
  • haydar dümen'in duyması gereken yardım çığlığı.
  • eğer birden fazla çocuk varsa, o çocuklara ayrı oda verilecek ise ya da bir odayı çalışma odası yapalım deniyorsa 3+1 yerinde olacaktır. aksi halde yeni bina her zaman daha avantajlıdır.
  • tabikide 3+1, seneyede oturursun.
  • bu soruyu zamanında sözlük kızlarına sormuştum.
    dur bu soruya onlar gibi cevap vereyim:
    "bence 4+1"
  • bence dikey hareket edilmeli şeklinde tavsiye verebileceğim sorun.
  • bir iç mimar olarak konuya bakış açım
    3+1 konfor alanı olarak daha caziptir ama eski ise alt yapı ( tesisat, malzeme kalitesi, tadilat masrafları ve binanın yatırım amaçlı ise yaş durumu ) göz önüne alınmalı . 2+1 m2 si net yaşam alanı çevre ve yapının malzeme,kullanım alanları göz önüne alınarak değerlendirme yaparsan konu kendiliğinden aydınlanır sanki
  • net m2, bulunduğu kat vs gibi daha detaylı bilgiler olmadan konu sorununuza cevap bulamayacağınız başlık.