şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kötüdür, çilingir çağırmakla sonlanacak bir dizi maceranın başlangıcıdır.
  • başıma iki defa gelmiştir. ikincisinde kalp krizi geçirmek üzereydim. şöyle ki haftasonu elimde cüzdan, telefon ve ev anahtarıyla pazardan meyve ve sebze alışverişini yapmış; ardından markete uğramış eve dönüyordum. bu arada evim ile işbu pazar ve market arasındaki mesafenin yaklaşık bir kilometrelik bir rampa olduğunu da belirteyim. tam rampanın yarısına gelmişken anahtarımın elimde olmadığını fark ettim. yaz sıcağında soğuk terler dökerek yine eşşşek yükü gibi poşetlerle aşağı indim; ilk hedefim ve temennim marketti. marketin danışmasına giderek gayet havalı bir şekilde sanki önemsemiyormuş gibi buralarda bir anahtar bulup bulmadıklarını sordum. nasıl bir anahtar olduğunu sordukları an sevinçten çığlıklar atarak ama yine bozuntuya vermeden tarif ettim. sonra danışmadaki görevli elini bankonun iç tarafına doğru uzattığında göz bebeğim anahtarımın orada olduğunu anladım. o an işte tüm havalı tavrım kayboldu, personele 'ayy kaybettim diye ödüm koptu biliyor musunuuuz? ne yapardım kaybetsem düşünsenize, yedeği de evde üstelik. ölüyorum sandım' diye başlayan, pazar alışverişimi ve çıktığım yokuşu da kapsayan öykümü birkaç dakika içerisinde hararetli bir şekilde anlattığımı fark ettim. fark ettiğim diğer şey karşımda kahkaha atan market personeliydi. sonra oturduk birlikte güldük ve dağıldık.
    sonra gittim bi pazar arabası aldım. arkasındaki fermuarlı göze anahtar ve cüzdanımı koyup öyle alışverişe giriyorum. ha tabi anahtarımın yedeklerini de bir arkadaşa ve evime yakın olan işyerimin çekmecesine bıraktım. çok korkmuştum sözlük çok. *
  • zamanında güvenli olsun diye ekstra güvenlikli bir kapı yaptırdıysanız, çilingirin hayvan gibi para isteyeceği durumdur.