şükela:  tümü | bugün
  • hedef kitleye göre nereye asılacağı belirlenir. öğrenci aranıyorsa telefon kulübelerinin yanına, çalışan aranıyorsa (illaki maaş gününde) bankamatiklerin yanındaki duvarlara, durum çok acilse otobüs duraklarına asılır.
    "kendine güvenen genç, yetenekli, maddi sorunu olmayan, seyahati seven ev arkadaşı aranıyor. adayların aşağıdaki adrese şahsen müracaatı.." şeklindeki bir ilan problemi çözer.
  • http://www.evarkadasi.com/ adresinden bulunabilecek ilanlardır.. birkaç ciddi ilanın dışında işe yaradığı görülmemiştir..
  • (bkz: ekşi duyuru)
  • bazen şu şekil ilanlardır.
  • bir ara internetten baktım bu ilanlara yemin ediyorum ilanların yarısı şu şekilde;

"benimle oturacak bayanın masrafları benden."
    "ihtiyaçlarımı karşılayacak bayan arıyorum, para mevzu değil."
    "üç erkeğiz, dördüncü bayan arıyoruz."
    "evde herşey var, gelecek bayan bebek yağını alıp gelsin."

atayizler esas bu durumu açıklayın.
  • evde kalacaklarda adab-ı muaşeret ve genel ahlak kurallarına uymaları şartı aranabilir;

"ev sahibi olarak ben de aynı evdeki kendime ait diğer bir odada kalmaya devam edeceğim. odalarda kalmak isteyenlerin adab-ı muaşeret ve genel ahlak kurallarına uymaları şartdır. bu kurallara uymayan arkadaşlar kendilerini kapının önünde bulurlar. yanlarında yatıya kalacak misafir kabul etmelerine izin verilmez"
  • başka bir ilana dönüşme olasılıkları yüksektir;

(bkz: ev arkadaşı adı altında orospu arama ilanı)
  • harita üzerinden aramak için de :

http://www.evarkadasim.co/

kalacağınız yerin çevresindeki restoran, okul, eczane , sinema gibi yerleri de haritadan görüp muhit hakkında bilgi sahibi de olunabiliyor.
  • ankara civarında çük gibi tek başıma kaldığım için yana yakıla dolandığım ilanlardır.
    diyorlar ki erasmus için cart curt o sebeplerle gelen arkadaşlar oluyomuş, öyle eve tebelleş olma dertleri de yok. hem senin için dil konusunda da yardımcı olma durumları var.

işte o güzel site neresidir bi bulsam, alıcam yanıma bi william, bi hans, bi eric ben de dalgama bakıcam ama yok arkadaş bulunmuyor.

olur da birileri "la olum ben biliyorum yaa, şu siteden bakıyosun ilan veriyorsun!" derse elini eteğini öper komisyon olarak odalardan birini de haftada bir karı kız atması için kendisine tahsis ederim ama bakalım, ne bok yiyeceğiz bilemeyorem. :)