şükela:  tümü | bugün
  • olm zor oluyormuş lan. valla bak. ağustos ortasında evleneceğim. şu anda yaşadığım ev pek yeni evli bir çift için uygun değilmiş öyle dediler. ben de öyle düşünüyorum zaten. bizim eleman da yanına kimseyi bulamadı kirayı vs.yi de karşılayamazdı tek başına, mecburen başka bi' arkadaşın yanına yerleşmek zorunda kaldı. herifle 9 yıl ev arkadaşlığı yaptık bakma baya uzun bi' süre. anamdan babamdan çok gördüm lan adamı! eşyalarını aldı gitti bugün odası boş şimdi, ev dağınık, odasından gelen müzik sesi yok, arada komik video izler gülerdi kahkahayla, o ses yok! çok enteresan lan! baya karı-koca mı olmuşuz, kardeş mi kardeşten öte mi bilemedim. neler gördük geçirdik yıllardır ankara'da. müthiş bi' şaşkınlık ve yalnızlık hissi sardı bünyeyi. yeni eve yerleşememiş henüz, mesaj attım gel bi' veda birası içelim dedim terasta, bugün yerleşeyim yarın gelirim dedi, sözleştik. genç arkadaşlardan imkansız bi' ricam olacak, büyümeyin amk!
  • eğer şanslıysanız, bir ev arkadaşlığından ötesini görebildiyseniz, birlikte aç kalıp birlikte güldüyseniz, kış günü on kat polarla donarak birlikte ders çalıştıysanız çok ama çok koyar. ateşi çıktığında alarm kurup saat başı kontrol edecek kadar çok sevdiğim ev arkadaşım mezuniyet sonrası memleketine döndüğü gün, onun çarşafsız boş yatağına bakıp hüngür hüngür ağlamıştım. ağlamanın ortasında telefonla onu arayıp bu sefer hem gülüp hem ağlamıştım. bir daha ne zaman kesişir ki yollarımız diye diye kahrolmuştum. mezuniyetten yıllar geçti. rutinleşmiş şekilde yine bir kolide seveceğim tarza bir kitap, pekmez ve dolmalık yaprak geldi. her koli gelişinde tüm gün sırıtık dolaşıyorum. yıllar ve yollar. sanki hala aynı demlikten çay içmek gibi.