şükela:  tümü | bugün
  • s-p-e-w: society for the promotion of elfish welfare
  • topluluğun ilk çalışması çeşitli eşyalar örüp oraya buraya bırakmaktır ki ev cinleri bunları alsın ve özgür kalsınlar zira sahiplerinin hediye ettikleri bir eşyayla özgür kalabilirler ancak. topluluğun çalışmalarını da şu anda tek başına hermione granger yürütmektedir.
  • ron'un ısrarla "erit" dediği ancak hermione'nin "e.r.i.t. , ron!" diye düzeltmekten asla bıkmadığı ve hermione'den başka kimsenin ilgilenmemesi sebebiyle bir türlü "topluluk" haline gelememiş bir düşünce, bir proje adıdır.
  • aslında adının "dostumuz sihirli yaratıkların utanç verici istismarına son verin ve yasal durumlarında değişiklik için sesinizi yükseltin" olması gereken ama karakter sınırı sebebiyle e.r.i.t olarak kurulan grup
  • bunu yazmaya utanıyorum zira harry potter dünyasının vb. fantastik olsun olmasın beğenimdeki kurgusal bir dünyanın kapitalizmin sömürüsü altında olmasını hoş karşılamıyorum haliyle bu fikrim ile korkuma ön ayak olmak istemediğim için bu ikilem içindeyim.

j. k. rowling in ozan beedle'ın hikayeleri adlı kitabının satış gelirlerini nasıl ki bir yardım kuruluşuna bağışlamışsa sanki e.r.i.t. adlı oluşumunun üyelerinin kendi elleriyle örecekleri atkı, eldiven, çorap, kazak, bere vb. eşyaları satışa sunarak elde edilecek gelirlerin çocuklar üzerine olan bir yardım kuruluşuna bağışlanması sağlanabilir.