şükela:  tümü | bugün soru sor
  • alt katta dükkanı olup üst katta da oturuyorsa takriben 20 basamaklı bir merdiven kadardır.
    arkadaşımın dükkanı öylede.
  • eger evden calisiliyorsa genelde arkadas ortaminda gereksiz esprilere konu olan mesafedir.
  • 40km. sadece gidiş *

uyku, kitap okuma, sohbet, kimi zaman da abartıp bir arkadaş tarafından getirilen termostaki çaydan içme gibi bilumum aktivitelerde bulunabileceğiniz bir zaman tanır size. çok da kötü değildir yani.

edit: gelen mesajlar üzerine ekleme gereksinimi duydum. 40km. ancak servisle 35-40 dakika süren, şehir trafiğine girilmeyen ve insanı germeyen bir yoldur.
  • istanbul gibi bir şehirde kısa olmasının büyük lüks sayılması gereken mesafedir. uzun olması durumunda kişiyi yoran iş değil yol olur.
  • istanbul'da yaşayan insanların ev alırken bence en önemli kriterlerinden biri olması gereken şeydir.

güneşli - idtm arası 10 km, arabamla gidip geliyorum evden çıkıp şirket otoparkına girişim maksimum 20 dakika, otobüsle bu süre maksimum 45 dakika...

kar yağışı editi : ayni güzergah yoğun karlı 3 şubat cuma günü ht12 numaralı belediye otobüsüyle tam 2 saatte ( yazıyla iki saat) gidilmiştir*
  • sifirdir. yatiyorum ben is guc yok.
  • yaşanan şehir istanbul ise eğer, trafik ve yolun uzunluğu etmenleriyle 10 dakikadan 5 saatlik geniş bir yelpazeye uzanabilen mesafedir.
  • küçük bir starbaks kahvesi tüketim mesafesi. alıyor kahvemi plazanın hemen yanındaki starbaks'tan. omzumda bilgisayarım, bir elimde kahvem, kulağımda kulaklığım, başımda berem, kıçımda donum. öyle tın tın yürüyorum. tam kahve bittiğinde eve gelmiş oluyorum. hem içim ısınıyor.

kahvenini bitimi ve eve varmam için geçen sürede tam 2 sigara içiyorum. yani kabaca yürüyüş mesafesi 16-17 dakikalık bir mesafe.

bu topuklular da sıkıyor insanı :/
  • çalışan kesim tarafından olaya bakarsak ev ile işyeri arasındaki uzaklık o kadar uzun o kadar çekilmezki insan gitmek istemez ama işyeri ile ev arasındaki mesafe ne hikmetse kısalır ve hemencecik bitiverir.
  • insani cileden cikaran veya mutlu eden mesafedir. ortasi olmaz buyuk ihtimalle. 4 km olmasiyla rekora gittigim mesafedir ayni zamanda.