*

şükela:  tümü | bugün
  • alt katta dükkanı olup üst katta da oturuyorsa takriben 20 basamaklı bir merdiven kadardır.
    arkadaşımın dükkanı öylede.
  • eger evden calisiliyorsa genelde arkadas ortaminda gereksiz esprilere konu olan mesafedir.
  • 40km. sadece gidiş *

uyku, kitap okuma, sohbet, kimi zaman da abartıp bir arkadaş tarafından getirilen termostaki çaydan içme gibi bilumum aktivitelerde bulunabileceğiniz bir zaman tanır size. çok da kötü değildir yani.

edit: gelen mesajlar üzerine ekleme gereksinimi duydum. 40km. ancak servisle 35-40 dakika süren, şehir trafiğine girilmeyen ve insanı germeyen bir yoldur.
  • istanbul gibi bir şehirde kısa olmasının büyük lüks sayılması gereken mesafedir. uzun olması durumunda kişiyi yoran iş değil yol olur.
  • istanbul'da yaşayan insanların ev alırken bence en önemli kriterlerinden biri olması gereken şeydir.

güneşli - idtm arası 10 km, arabamla gidip geliyorum evden çıkıp şirket otoparkına girişim maksimum 20 dakika, otobüsle bu süre maksimum 45 dakika...

kar yağışı editi : ayni güzergah yoğun karlı 3 şubat cuma günü ht12 numaralı belediye otobüsüyle tam 2 saatte ( yazıyla iki saat) gidilmiştir*
  • sifirdir. yatiyorum ben is guc yok.
  • yaşanan şehir istanbul ise eğer, trafik ve yolun uzunluğu etmenleriyle 10 dakikadan 5 saatlik geniş bir yelpazeye uzanabilen mesafedir.
  • çalışan kesim tarafından olaya bakarsak ev ile işyeri arasındaki uzaklık o kadar uzun o kadar çekilmezki insan gitmek istemez ama işyeri ile ev arasındaki mesafe ne hikmetse kısalır ve hemencecik bitiverir.
  • insani cileden cikaran veya mutlu eden mesafedir. ortasi olmaz buyuk ihtimalle. 4 km olmasiyla rekora gittigim mesafedir ayni zamanda.