şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kategorizasyon ve genelleme hastaligi isiginda inceleyecek olursak iki grupturlar. birinci grup dogalliginda yapabilenler, ikinci grup lutfen yapanlardir.
  bu her iki grubun ortak noktalarindan gidecek olursak her iki grup uyesinin bazi ortak noktalari vardir. bulasigi bir laborant hassasiyetiyle iki saatte yikarlar. utuyu tekstil atolyesinde, duzgun yapamazsa her an isten atilacak son utucu titizliginde yaparlar. yemek yapmalarindan bahsedemiyorum bile goren kraliyet ailesine yemek yapiyor sanar.
  misal ev boya isine girismislerdir. kol kuvveti sende, boy sende ama adamlar peyzaj calismasi yapacaklar sanki, kirk saatte!
  efenim uzar gider ornekler. kadinlar gibi bu isleri olaganlastiramadiklari icin "bitse de gitsek" dusuncesiyle yapmadiklari kesindir.

  edit: genellememi yaptim, mutluyum.
 • tamamen icten gelen bir faatliyettir bu, yapan yapar yapmayan yapmaya yeltense bile dogru durust yapamaz. utusunu yapan, bulasigini yikayan ve sokugunu diken bir erkek her eve lazimdir. ayni zamanda ideal bekar erkek modelidir de.
 • kesinlikle evlenmek için ideal olan erkek modelidir. işten geldiğinizde çamaşırları ütülenmiş, evi süpürülmüş, sofrayı hazırlanmış ve eşinizi de yırtık pijamaları yerine düzgün hoş bir kıyafetle bulmak gerçekten de çok güzel olsa gerek.*
 • "kendi kendine yetebilme hissi" geli$mi$ erkektir..

  ha olay bir yetebilme parametresi olduğu zaman, "aç kalmayacak kadar yemek yapabilme, orta düzey bir beceri ile diki$ dikme, normal temizlikte bula$ık yıkama" gibi $eyleri anlıyoruz tabi. yoksa yorgun argın eve gelip de son ütücü edasıyla ütü yapmak ancak belki haftasonunda yapılabilecek bir eylem olur.

  tabi bu i$lerin üstüne, bir de yatakta performans bekleme hayalciliğine kapılmamak gerekir..
  - ba$ım agrıyor bu ak$am olmaz..
 • evlenildiğinde sabah kalkınca ütüleri yapılmış, çamaşırı bulaşığı yıkanmış, yemeği yapılmış, sofrayı kurulmuş, dikişi bitirilmiş bulmanız konusunda beklentileri karşılamayacak erkeklerdir. zira bu kişiler kendi işlerini kendileri yaptıklarından kelli başka insanların işlerini yapmaktan nefret ederler. evlilik gibi bir birleşmede ise varacakları yegane nokta iş bölümüdür. uyandırmak açısından.
 • erkek gozunden:

  - sabahtan aksama kadar utu, camasir, bulasik derken imanim gevriyor. sonra bi de hanim geliyor, bi surat bi surat. iste cok yorulmus, yemegi yiyip direkt televizyon karsisinda uzaniyor. sonra gelsin caylar kahveler. biktim artik bu hayattan. calismiyorum diye eziyor beni. erkek olmak cok zor zanaat sekerim.

  kadin gozunden:

  - sabahtan aksama kadar it gibi calisiyorum. o n'apiyor? evde dikis nakis. gecen gun sehpanin ustune ordugu dantel yuzunden nerdeyse cayi dokuyordum. hem evin butun giderini ben karsilayayim hem de bikbik etsin. zaten eve geliyorum yorgun argin.. karsimda don atletle darmadagin bi erkek gormek istemiyorum.
 • tabiri caizse müzede sergilenmesi gereken nadide eserlerdir.
 • iyi yetistirilmis erkek modelidir.
  ben yetistirdim ordan biliyorum. öğrenci evinde erkek kardeşim ile yaşar iken 18 yaş sonrası yemekten temizliğe her şeyi öğrettim . iş bölümü yapmayı öğrendi. hamur mayalayıp börek bile açabiliyor. bu süper fevkalede yetişmiş kardeşimin eşi de yumurta kırmaktan aciz.
 • tek başına yaşayan erkektir... birilerinin o işi yapması gerekiyor sonuçta...