şükela:  tümü | bugün
  • ev işini hayatının merkezine koymamış olan kadındır. muhtemelen çalışan kadındır. zamanı azdır ve yapacak işi çoktur. hal böyle olunca ufacık işler bile gözünde büyür. "daha geçen hafta süpürmemiş miydim burayı ben? nası yaaa!" diye havada uçuşan tozları izlerken evi temizlemesi için bir kadın bile tutamayacak kadar az zamanı olmasından ötürü dünyası bir anda kararır. ne kadar yorgun ve uykusuz da olsa ortalığı bok götürmesin diye yapar temizliğini.
    ev işi yapmaktan hoşlanmayan kadın, ev işi yapmayan kadın değildir yani. yüksek ihtimalle çalışan kadındır. çalışmayan, tüm gün evde oturan bir kadın da hoşlanmayabilir ayrıca ev işinden. hoşlanmak zorunda mı? toz alırken "ahahaay yehuu!" çığlıkları mı atmalı? erkeklerin derdi nedir, anlayamıyorum. o zaman araba kullanmaktan hoşlanmayan taksiciler i de konuşalım.
  • neyden hoslanip hoslanmadigi ona buna malzeme olan kadindir.
  • kim niye ev isi yapmaktan hoslanir anlayamayan kadindir ayni zamanda. tabii ki de zorunluluktan yapilir o isler bir sekilde ama ev kadini olsa da calisiyor olsa da ya da butun gun yatiyor olsa da ev isi yapmaktan hazzetmemek gibi bi hakki olan kadindir kendisi. bir de bu durum niye baskalarina dert olmus anlayamayan kadindir.
  • (bkz: a clean house is the sign of a wasted life)

kesinlikle hak verdiğim kadındır.
    ayrıca hoşlanmamak, yapmamak anlamına gelmemektedir ne yazık ki.

genelde ev işi yapmasına gerek kalmayan bir insanım. şöyle ki işten geldiğimde, çamaşırlarım yıkanmış, odam toplanmış, yemek yapılmış oluyor. bu durumda aman dur anne ben yine bir yemek yapayım, şu çamaşırları bir daha yıkayayım, evi bir daha bir daha süpüreyim gibi bir manyaklığa girişmediğimden uzun süreler ev işi yapmadığım olur. *
    fakat annem olmadığı zamanla az buz bir şeylerin ucundan tutmam gerekiyor ki o zaman iliklerimde hissediyorum ev işlerinin ne illet bir şey olduğunun. ama bir çok şey gibi başa gelince çekiliyor.

burada değinmek istediğim bir nokta da şudur ki saçma saçma konuşmak, trollük yapmak için bile kadın, kadının görevleri (!), kadının cinsel hayatı bazı angutlara konu oluyor, dert oluyor. azıcık insan olun, çok değil bir kuple!

* *
  • kim nasıl yorumlarsa yorumlasın dahil olduğum gruptur. sevmiyorum arkadaş,kitabımı alıp çayımı kahvemi içmek varken kalk temizlik yap. tabi sevmemek yapmama özgürlüğünü vermiyor,sevmesek de yapıyoruz!!!
  • ev isinden onemli yapacaklari vardir.
  • dahil olduğum kadınlar grubu.başlığı okuyana kadar bir tek ben böyleyim sanıyordum ama yalnız değilmişim.seviyorum seni sözlük.
  • kendisine vakit ayırmayı seven kadındır.

ayrıca bir de şöyle bir savunması olabilir.
  • taşşak geçmekle hayat düzenini geçirmeye çalışan kadındır.

35 yaşına gelip evde götünü devirdiğinde doğal olarak etrafında görüşebileceğin çok fazla insan kalmayacak. her yatıp yiyiştiğin adamdan piç diye bahsedeceksin, çünkü vakti zamanında sana göre senden daha salak olanlar çoktan adam gibi bir düzende yol alıp gitmektedir.

anlayacağın feministsin, özgürsün, eşitsin tamamda azıcıkta bunları yaşarken kafanı kullan be güzelim.

ablalardan kardeşlerine yardım babında nasihatler gelsinde bir nesil heba olmasın. sonra bizlere piç diyorsunuz olmuyor.

ablalar içinde ayrı bir not; hem 30 üzeri hemde hala ev işi yapmayı sevmiyorsan çocuk yerine eline verirler 5 sene sonra ona göre.