şükela:  tümü | bugün
  • duvar silmektir.
  • kalmış bir yemeği yenir diyeden ziyade ertesi gün yemek yapmam diye düşünerek kenarda bekletmek.

abi ne senin kocan yer o kalmış yemeği ne de sıpaların.

akıllı bir kadın ne yapar peki?
    küçük bir kap açar verecek kimse bulamazsa dahi çöp kutusunun yakınına çöplere temas ettirmeden üzerine temizdir diye bir notla koyar.

illa fakir birinin almasına gerek bile yok. çöpten yemek alanlar var abi.

onu geçtim ulan hepiniz hayvanlar ölmesin dersiniz de kaçınız yemek koyar !
    hayvanlara bayat ekmek koyuyorsunuz. bayat yemek koyuyorsunuz.
    e sen evde zaten yemeyeceksin. bozulana kadar koy sokağa.
  • yatak odasındaki 4-5 saat sonra yatılacak yatağı toplamak. ama böyle pikeyi üzerine çekmek falan değil. köşelerini kıyılarını sıkıştıra sıkıştıra toplamaktan bahsediyorum.
  • diş fırçasıyla ocak silmek. sonra bunun videosunu 'bakın ne kadar temiz bir kadınım' alt metnini verebilmek için instagrama koymak. çünkü evde boş oturmaktan kafayı yiyorlar.
  • mutfakta 5 çeşit yemeği aynı anda yapmaya çalışırken sinirlenip kocaya çatması.
    bir işle uğraşırken sürekli söylenmesi. ulan madem söyleneceksin yapmasan daha iyi.
    sinirlendim yine akşam akşam.
  • bizim evde her eşyanın yeri tanımlı olmayan zaman aralıkları ile değişiyor. duvar saati bile değişmiş en son boş duvara elli kere baktım saat kaç diye. ah annem ah*
  • temizliğe adamaları hayatlarını.
    bir evi temiz tutmak için bir ömür gider.
  • ben evin duvarlarını fırçayla yıkayanını gördüm
  • bütün temizlik işlerini hafta sonu yapmalarıdır. bunun sebebini a.einstein bile çözemez.
  • 1. kendi özdeğerinin farkında olmamak; özsaygı ve özsevginin farkında olsa da adım atmamak; buna bağlı gelişen aşırı kadercilik ve kedercilik. "kölelik anneden geçer!"**
    2. en baştan iş bölümü yapmayıp işleri baştan sıkı tutmamak sonra da pasif agresif tepkiler vermek
    3. var olan kariyerini terk etmek ya da ev dışında var olan hayata kendini kapatmak
    4. ataerkil düzene biat etmek
    5. eğer iş bölümü yapıldı ise veya ataerkil düzene bile bile lades denmişse en baştan; haftanın bir günü yemek yapıp takip eden altı gün de besin değeri düşük hatta toksik etki yaratma ihtimali yüksek yemekleri hane halkına yedirmek
    +5. maddenin tam tersi olarak hiç yemek yapmamak+
    6. hava atmak, gıybetin dibine vurmak için yapılan anlamsız paralı ya da altınlı günler (kim bilir ekonomiye rağmen birileri hâlâ altın günlerine devam ediyordur...)
    7. fedakarlık kisvesi altında kendi kul hakkını yemek; "önce can, sonra canan"ı unutmak
    8. kendini geliştirmemek; eğitimsizliği, kültürsüzlüğü tercih etmek
    9. "o değişir" demek... hayır, ne eşin değişir ne evladın; sadece sen değişirsin sevgili ev kadını, ev insanı...
    edit: dehb gazapları giderildi*.