şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: bsm)'nin (bkz: bağımsız sinema merkezi) nin ve yönetmenliğini adını daha önce güzel protest filmlerden duyduğumuz mustafa kenan aybastının yaptığı yeni film projesi.
  komedi filmi olacağı söyleniyor.
  elbette protest bir film olacaktır.
  edit:
  kısaca sinemayı, müziği, heykeli, resimi kısaca sanatı tekelleştirmeye çalışan abuk subuk zenginlerin/zenginleştirilen medya maymunlarının, sektörlerde "bu alanının uzmanı" dedikleri lavukların çektiği kırmızı halılı galalara sahip, sosyete dergisi kapaklarında pozları olan, her köşe başında koca afişini, her tv kanalında reklamını gözümüze soktukları yapımlara inat,
  fakirlerin sadece emekle yapmaya çalıştığı projeye selam olsun dediğim proje.
 • her saniyesinde insanüstü emek içeren yapıt.
  fragmanı yayınlanmış.
  çıksa da izlesek.
  şurdan şöyle bir tepkili uzatır mısın baboş
 • isim babasi olan slogan yuzuncuyil/ankaraya aittir.
  melih gokcek'in odtu yolunu protesto edildiği dönem (2013 eylulu) bilimum sokakta görülmüştür.
 • kodamanların değil halkın (bu hepimiz oluyoruz) derdini trajikomik bir şekilde anlatan yapım.
 • her türlü engellemelere rağmen sonunda teaserı da yayınlanmış ve bizleri gecenin bu saatinde bu güzel haberle musmutlu etmiştir. alın bu da linkidir: ev kira semt bizim

  ayrıca filmin yönetmeni kıymetli dostumuz mustafa kenan aybastı diyor ki:
  "bsm'nin yaptığı filmlerin çok özel bir önemi var.
  bu filmler seyirciden karşılık bulabilirse arkasından bsm dışından da çok fazla film gelecek. piyasanın bataklığına mahkum hisseden bir çok insan bunu kırıp başka işler üretecekler. bsm'nin işleri biraz da bu açıdan önemli"

  bu çağrıyı anlayan tüm okuyucuları filmi takibe davet ediyorum.
 • "şiddet ve çocuklar için olumsuz örnek oluşturabilecek davranış..." hükmünce 18 yaş altı kişilere yasaklanmış film. daha ne kadar sansüre uğrayacağını bilemiyorum.
 • sen sıfır bütçeyle, altını çiziyorum sıfır bütçeyle bir uzun metraj sinema filmi çek. aylarca uğraş, oyuncusundan makyajcısına kadar herkes hiç bir maddi çıkar gözetmeden güneşin yağmurun altında debelensin. zarar etmesin de karından geçtik mottosuyla dağıtımcılardan yalvar yakar üç beş sinema salonunda gösterim kurtar. sonra da çıksın üç beş kişilik bir heyet bu film içinde küfür, kan kavga olmasa dahi insanları biraraya gelip bişeyler yapmaya yönlendiriyor diyerek +18'i çaksın. ayıptır, günahtır, vicdansızlıktır. ekranlarda kan gövdeyi götürürken ev kira semt bizim filmine yaş sınırı getirmek.
  tanım: +18 yaş sınırı getirilen sinema filmi.
 • bsm şu açıklamadan kısa bir süre sonra tüm sinema severlere yasağa itaatsizlik çağrısında bulundu ki yerden göğe haklılar.
  ekranlarda hergün leş içerikleri ve alabildigine şiddet öğeleri bulunduran yandaş saçma programları dedesinden bebesine izlet ama yeşilçam benzeri bir aile komedisine sistem eleştirisi yapıyor diyerek +18 koy.
  memleket orul orulla doldu hangi biriyle uğraşacagımızı şaşırdık.
 • an itibariyle sinemadan eve girmiş bulunuyorum sıcağı sıcağına yazıyorum. öncelikle neredeyse ertem eğilmez filmlerine yaklaşmış bir kast başarısı var filmin. tek tek tüm oyuncular rollerine cuk oturmuşlar denilebilir. özellikle erhan alpay ve ape yunus güleryüz'ü çokça beğendim.

  siz de benim gibi bkm komedilerinden sıkıldıysanız gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. hayata dokunan, sokaktan beslenen, mesajıyla boğmayan, son derece eğlenceli bi film olmuş.

  kendi adıma ölümlü dünya ve aile arasında filmlerinden çok daha fazla güldüğümü söyleyebilirim.

  son olarak bu filme 18 yaş sınırı konulması açık açık; "seçimlerden önce yasaklayamadık, bari yaş sınırı koyalım da izlenilmesin" denilerek alınmış bi karar. ülkede sansür mü var diyenlerin alnına yapıştırılabilir bu karar, öyle ki filmde küfür bile yok, bırak küfrü kaba bi sözcük bile yok.
 • bu ibnelik yuzunden 15 kişi ile yarın ankarada sinemaya gidip, bütün çevreme de tavsiye etmezsem adiyim...