şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çocukluğumdan beri anneanne ve babaannelerle büyüdüğüm için her daim insanların evine gittiğimde lavaboyu kullanabilir miyim diye bile izin alan bir insanım. geçenlerde cuma günü samimi bir arkadaşım evime geldi. haşırt diye buzdolabımı açıp birşeyler aldı. tamam kardeşim saygıda kusur etmeyiz ne varsa önüne çıkarırız da insan bir sorar yahu.
  • (bkz: adab-ı muaşeret kuralları)

maalesef günümüz şartlarında çoğu insana güzellikle ve sakince öğretilmesi gerekiyor.
  • yalnız olmadığımı gösteren bailıj. ev sahibi izin verdiğinde bile açarken tereddüt edip hızlıca kapattığım, suçlu gibi hissetme nedenim olan hede. sorun şu ki, baskıcı ebeveynlerle yetişen topluluklarda oluyor bu durum. sürekli büyüklerin eleştirilerine maruz kalan insanlarda. ve bizim gibi insanlar genelde toplumda sessiz kalan, daha sakin, kararsız tipler olarak ortaya çıkıyor. maalesef ki hayatı dilediğimiz gibi değil başkalarının dilediği gibi yaşıyoruz. yani mesele buzdolabı kapağı ve adabı muaşeretten ziyade baskı psikolojisi. tamam tamam o da önemli ama bazen biraz rahatlamak da lazım
  • (bkz: cosmo kramer)
    (bkz: seinfeld)
  • açmakla yetinmeyip aaaa .. yok muuuu şeklinde ağzını yayıyosa o ağza kürekle vurma hissi anlatılmaz..az terbiyeli olun buzdolabına, yatak odasına destursuz dalmayın..
  • ben çalanını gördüm. cidden. köyden gelen misafirlerimizin gelini açtı buzdolabını, salamı sucuğu çantasına doldurdu. gördüğümü fark edince hiçbir tepki vermedi gerçi. ben de bir şey demedim canı çekmiştir, evinde yoktur vs.