şükela:  tümü | bugün
 • duvara civi cakarken bile dikkatli olmayi gerektiren durum
 • kira borcundan kacamamak..
 • ozellikle yanliz yasayan bir kadinsaniz ciddi anlamda sikintilar cikartan durum. ozellikle ev sahibiniz yasli bir kari koca ise durum cok ciddi bir hal alir. evlenip uzaga giden cocuklarinin yerine sizi sokmaya kalkar, iyi niyetli olsalar da bir yerden sonra ic daraltirlar. basta borek, sarma gibi yiyecek nevinden sunulan hediyeler, bir sure sonra evlerinde yer kaplayan ama sizin isinize yarayacagina inandiklari televizyon, teyp* gibi sacmaliklara donusur. pazar gunu kahvalti yapmaya sabahin 8.30'unda uyandirarak cagirirlar filan... aman diyim.
 • sonu gelmez bir ciledir. normal $artlar altinda ailesi ile ikamet eden bir universite ogrencisine hayati zindan edebilir durumdur.
  aile bi haftaligina tatile gider ve olaylar i know what you did last summer modunda geli$ir: kiracisinin uc gun boyunca evinde misafir agirladigini goren ev sahibi, dorduncu gun kapiya avukati tarafindan imzalanmi$ bir ihtar birakir: "kiraci, evini ba$kasina kiraya verirse hukuki yollardan hede hed...".
  neymi$, uc gun arka arkaya misafir agirlayan bir ogrenci, evini ba$kasina kiraya vermi$ sayiliyor, butun namuslu apartmana kar$i akil almaz bir tehdit olu$turuyormu$*.

  sonuc olarak, ev sahibiyle kom$u olmak, kati surette kacinilmasi gereken bir durummu$. ev kiralamadan once, ev sahibinin ikamet ettigi adresi iyice ogrenmek gerekiyormu$, ben bugun bunu gordum.
 • korkunç ev sahibine sahipseniz kötü bir dönemdir ancak pırlanta gibi ev sahipleri de hala mevcut. yalnız, öğrenci evi tuttuğum dönemde ev sahibim alt komşumdu. hiç bir zaman beni yemeksiz, sigarasız bırakmadı sağolsun. kirayı elden vererek gereksiz banka işlemlerinden de kurtuluyorduk her ikimizde. hatta bir seferinde okuldan eve aç,yorgun gelmiştim. evde yemek adına hiç bir şey yoktu, aynı zamanda param da...üstüne üstlük canım balık çekmişti. ben balık hayalleri ile yanıp tutuşurken, mutfakta boş boş geziyonurdum ve o an kapı çaldı. kapıyı açmamla gözlerimin parıldaması bir oldu. ev sahibim, komşum bir tabak balık getirmişti ki o an kendisine cennetin kapıları açılmıştı. hatta o kadar iyi bir insandı ki kendisi eve giren,çıkana bile karışmıyordu. ev sahibi-komşu ilişkisi birazcık şansa bağlı galiba.
 • sürekli psikolojik mücadele içinde olmanızı gerektiren bir durumdur. ev sahibinin şok poşetini çöp poşeti olarak kullanmasına bim poşeti ile karşılık verilir.
 • ev sahibi ile komşu olmak, hayatta yapılacak belli başlı en büyük hatalardan biridir. gerekirse barınakta yaşamalı ama ev sahibi ile aynı çatı altında yaşamamalı. hatta aynı şehirde bile. en tatlı ev sahibi bile 2-3 sene içinde delirip size sarıyor. kiracı olarak siz zorda kalıyorsunuz.