şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cep telefonu ve numaraların maymun olduğu bir dönemde daha bir -özel- olarak kalmıştır ev telefonu. numaranızı kimse bilmez, çünkü ilk verilen daima cep telefonu numarasıdır. (hatta sahibinin bile unuttuğu olur ev telefonu numarasını).
  cep telefonu kapatıldığında çalan ev telefonu üç yada beş kişiden fazlasını getirmez akla.
  sakindir, huzurludur, şarjı bitmez, ucuzdur, samimidir.
  ev telefonundan bir diğer ev telefonunu aramak ancak an az iki level atlamış ilişkilerde geçerlidir günümüzde.
 • (bkz: evden arasana)
 • aile telefonu. halim selim görüşmeler aparatı. paralel de bağlanabilir.
  (bkz: paralel bağlama)
 • kendisini kullanmanın bir samimiyet ölçüsü olduğu, özellikle aranan kişilerin nerdeyse müteşekkir olduğu* cep telefonlarının yaygınlaşması yüzünden kullanıldığında acaba rahatsız mı ediyorum yav hissiyatı doğuran ve daha hesaplı iletişim ve muhabbet aracı.
 • ev telefonu için de anti spam filtresi gerekiyor artık.
  gündüz saatlerinde arayanların hemen hemen hepsi pazarlamacılar oldu çünkü. son bir haftada arayan be$ ki$iden üçü $öyle:

  - "x gıda dağıtım pazarlama"
  - "y danışmanlık sağlık hiz. ve gereç. san. tic. ltd. şti"
  - "z doğrudan pazarlama hizmetleri aş"
 • banyo yaparsınız çalar, tuvalete girersiniz çalar kısaca olmadık zamanda çalar yetişemezsiniz; bir de digital değilse kim aradı derdi vardır, telekom'un nadide tarifeleri sayesinde ucuzluktan çıkmış, cep telefonun olmadığı zamanlarda çok daha sık kullanılan ev gereci.
 • ev telefonları hala varlıklarını koruyabiliyorlarsa ve hala telekoma para kazandırmaya devam ediyorlarsa bunun tek sorumluları cep telefonu kullanmayı beceremeyen/sevmeyen anneler ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın tüm yaşlılardır. neden?

  yaşlıların büyük bir çoğunluğu, çocuklarının/torunlarının eski cep telefonlarını kullanmaktadırlar. lakin kendilerini arayanların yahut aramasını beklediklerinin önemli bir kısmı bu cep telefonlarından habersizdir. dolayısıyla günlük olağan görüşmeler ve özel günlere has tebrikler ev telefonuyla yapılmak zorundadır.

  işin "anne" boyutuna gelecek olursak. annelerin büyük bir kısmı cep telefonu kullanamaz. kullansa dahi "yavrum 2'ye basınca babanı arasın" şeklinde çabuk arama yöntemlerini kullandıkları için başarılı birer cep telefonu kullancıları değillerdir. bunun için onları elbette suçlayamayız.
  aynı şekilde annelerin sahip oldukları telefon görüşmeleri profillerine baktığımızda yaklaşık olarak aynı yaş aralığındaki diğer anneler ve resmi/özel kurum ve kuruluşlar göze çarpıyor. bunlarla da cep telefonu eksenli bir görüşme yapılabilmesi mümkün görünmediği içindir ki ev telefonları hala varlığını sürdürebilmektedirler.

  lakin bugünün genç kızları yarın anne olduklarında ve üzücü ama yaşlılar mortingen olduğunda ev telefonu tamamen ortadan kalkacaktır.

  ek: babaların bu klasmana alınmama sebebi olarak onların süpersonik bir biçimde cep telefonu kullanabildikleri çıkarımı yapılmamalıdır. zira belli yaş üstü(yaşlı sayılamayacak) babalar cep telefonu kullanamasa dahi ev telefonuna da ihtiyaç duymuyor. sahi yahu ben hiç telefonla bir buçuk dakikadan fazla konuşan baba görmedim.
 • http://alkislarlayasiyorum.com/…fonlarinizi-atmayin

  ne alaka lan falan ama devamı da böyle şiirli filanmış;

  (bkz: sana portmanto yaptım)

  ilginç.
 • "9" ile hat almaya çalışmaktan bıktığım telefon.