şükela:  tümü | bugün
214 entry daha
  • bu aletin markası için (bkz: northern electric)

görsel

bunu kullananlar bunları da kullandı;

görsel

görsel

(bkz: 80'lerde çocuk olmak)
  • içine dahil olduğum gruptur ve artık kimse kullanmasa da hala ev telefonuna sahibiz. bir kaç kere kapatmayı düşünsem de, annemin her seferinde “ o bize babandan kaldı bırak elleme kalsın.” demesiyle kapatma düşüncesinden vazgeçeli çok oldu. babamla yaşadığımız evden ayrıldığımız da bile üşenmeyip aynı telefon numarasını yeni evimize taşıdık. kimsenin kullanmadığı boş bir odada kimsenin kullanmadığı bir ev telefonumuz var babamdan hatıra. ev telefonları tarihten silinene kadar da bizimle kalacak inşallah.
  • başı 0'lı numara çevirmeyelim diye anahtar ile kitlerdi büyüklerimiz.
  • hala kullanıyorum. sağ olsun türknet, aboneliğimin başlangıcında bir kaç tl fark ödeyerek 1000 dakika her yöne bedava görüşme teklifiyle çıkageldiği günden beridir bir kaç yıldır kullandığım (aslında kullanmadığım), öylece duran alet. bakın bu alet, ömrü hayatında 5 kez çalmıştır, onda da arayanların hepsi dolandırıcı çıkmıştır. bu telefon hiç bir telefonu da çaldırmamıştır. öylece beklemektedir ve türknet'in bu süpersonik kampanyası da sürdükçe orada öylece bekleyecektir.
  • öncelikle ev telefonu bir statü simgesiydi.

90'lı yıllara kadar özellikle

bir de telefon başvurusu için aylarca beklemek ve eve kadar çekilecek kablo için para ödemeniz gerekiyormuş

eskiden mahalledeki kutular yokmuş.

sırada öne geçmek için de postane müdürlerine rüşvetler verilirmiş.

bir statü simgesi de telefon numarasının ne kadar küçük küçük olduğuydu. özellikle küçük ilçelerde

mesela postane çalışanın telefon numarası 1111'di

bir iş yerinin telefon numarası 1080 gibi olması neredeyse resmi kurumlardan sonra numara almış olması anlamına geliyordu. sizin numaranız 18 19 ile başlarken 14 ile başlayan bir numara duyarak ya da 20 ile başlayan bir numaraya göre statünüz belli olurdu
  • ben kullandim 900'lü hat bile aradim.
hesabın var mı? giriş yap