şükela:  tümü | bugün
  • kışın neyse de yazın yapıldığında insanın zor anlar yaşamasına neden olan eylemdir.

misal şahsım bir aydır evde yalnız ve bu bir ay boyunca her hafta sonu evi silip süpürmek zorunda kalıyor. çare olarak camları hiç açmamayı buldu.

bugün iki saat boyunca evi sildim süpürdüm ve toz aldım. ne zormuş gerçekten. kan ter içinde kaldım. anneme bir kere daha hayranlık seviyem arttı. kadınların ne çileler çektiğini deneyimlemiş oldum.

iki ay daha yalnızım evde. ailem yazlıkta. e bu iki ay boyunca camları açmayarak evin tozlanmasını önlemiş olacağım ve her hafta değil iki ya da üç haftada bir temizlik yapacağım.

iyi fikir ama değil mi ?

yaz sıcakları beni zorlayacak ama zaten işe gidiyorum. iş çıkışı spora gidiyorum. eve sekizde geliyorum. on bire doğru yatıyorum. yani öğlen sıcağında evde olmadığım için sorun olmaz sanırım.

(bkz: temizlik yapan erkek/@whitevelve)
  • annenin gelip evi bal dök yala seviyesine getirip gitmesinden sonra yapılması kaçınılmaz eylem. hayır biz de silip süpürüyoruz neden onların yaptığı gibi olmuyor diye merak ederim sürekli.
  • annemin mantığıdır. her allah'ın günü temizlik yapar yazın sıcaklarında dahi cam açtırmaz.

nasılsa yarın gene toz alacaksın hadi cam açalım diyorum, "yoooook yarına kadar temiz temiz oturalım" der. klima alalım diyorum, "yok yok dışarıdaki tozlar iceri girer" diyor.

yazlığa giderken camları açmamam için beni sıkı sıkı tembihler.
  • hem titiz hem ailesini yazlığa göndermiş yalnız kardeşimizin sorusu,
    kızlar bizden iyi bilir, umarım cevap verecek bir kız çıkacaktır.
    güzel soru