• elektrik süpürgesi yardımıyla vakum sucuk olarakta yapılabilmesi mümkün. elektrik süpürgesi roventa olunca daha bir lezzetli olduğunu dün gece rüyamda gördüm.
  • bagirsak yerine bezlere sarilarak da yapilan versiyonlarindan tattigim mukemmel lezzet.
  • hazır bağırsak bulamayanlar sucuklu prezervatif de kullanabilirler... diyerek şu leziz ortamı bozmak istiyorum.
  • kayseri'de biz buna sucuk içi yapmak deriz. kıyma, sarımsak ve ev ahalisinin damak tadına göre çeşitli baharatlarla kıyma makinalarında hazırlanır. lakin, bir kerede 3-4 evlik sucuk yapmak faciadır. evin içinden sarımsak kokusu çıkmaz, değil kuruyuna kadar, uzunca bir süre sucuk görmek istemezsiniz. en güzeli bahçede veya açık havada yapmaktır. enfestir ayrıca.
  • şu şekil küçük çaplı bir makineyle yapımı kolaylaşan mamül.
    http://www.gununfirsati.com/…t.asp?git=3&urun=14927

not: tuza dikkat. yapımında kullanılan tuz miktarı zaten biraz fazla olduğundan, bir de üstüne yanlışlıkla iki kez katılırsa meydana zehir gibi bir şey çıkıyor, herbişey ziyan olup gidiyor.*
  • kurban bayramı sonrası kimi evlerde altı ay idare edecek miktarda yapılan yiyecek.
  • kıskanmayacaksanız söyleyeyim şu an evimizde bulunmakta. hatta ev yapımı baklava ve yaprak sarma da var. henüz pek vaktim olmadığı için yiyemedim ama uzakta yaşayan ve bize bunları gönderen annane, anne ve kız kardeşlere saygılarımı sunuyorum şimdiden.
  • çocukluktaki lezzeti arama fenomenindeki son halkalardandır...
    artık fabrik ve lezzetsiz sucuklar var malesef..... çok ünlü markalar bile tatsız tuzsuz ve sağlık açısından kuşku uyandırıcı katkılarla sucuk yapıyor artık...
    her ne kadar türkiye'nin en gözde mutfağının bulunduğu şehirde de olsam bulgar göçmeni bir arkadaşın getirdiği -sanırım karaormanlıydı- sucuktan yedikten sonra artık hiç birşey aynı olmadı...
    çiğ yendiğinde bile ağızda dağılıyordu... kış geldiğinde dr.google yardımıyla yapılan aramada bulunan birkaç tarifin denenmesi sonucunda üçüncü yılda doğru tarif modifikasyonlarla keşfedilince tarifi imkansız lezzetler için kış soğuklarını heyecanla bekletendir....
  • ev yapımı sucuk başlığında tarifi bulunabilecek sucuktur... (swain uyardı)
    edit: evet karaorman değil deliorman (teşekkürler barude)
hesabın var mı? giriş yap