şükela:  tümü | bugün
  • şu entryme binaen farkına vardığım örgüt. madem günün konusu terör örgütleri o zaman bu terör örgütünden bahsetmemek olmaz;

-okumadan etmeden kulaktan dolma bilgilerle söyler dururlar.
    -karşı çıkıp bak doğrusu bu diyince de küfür eder, hakaretler yağdırırlar.
    -çünkü beynine kodlanmış olan evde yapılan her zaman doğaldır algısı yıkılmıştır.
    - aynı zamanda bu kişilerle, erkekler için oturarak işemek daha sağlıklıdır diyenler aynı kişilerdir. hayır efendim hayır! ayakta işeseniz de bir şey fark etmiyor!

gerçekten şu klişe bilgilerinizden bir sıyrılın. bir salın kendinizi, bir rahatlayın. bilgiye açın beyninizi. sizin de hoşunuza gidecek. doğru bilinen yanlışlarda ısrar etmeyin.

tzantali

"çok haklısınız.
    1995 yılından beri sektörün içerisindeyim. ilk başladığım yıllarda kaymaklı yoğurtlarda tavsiye edilen tüketim tarihi 7 gün,kaymaksız yoğurtlarda 10 gündü.
    geldiğimiz noktada 21 gün ve 28 gün skt. konulabiliyor.
    ürün ömrünün 3 katına çıkmasının tek sebebi hijyen ve sanitasyon. başka hiç bir açıklaması yok.
    kendi çalıştığım firmadan örnek vereyim, çok talep olmasına rağmen şirket kaymaklı yoğurt üretimi yapmıyor. çünkü kaymaklı yoğurtta, kapalı prosesin bir aşamasında insan müdahalesi gerekiyor, şirkette böyle bir risk almak istemiyor.
    üretimimizde süt tankerden kapalı sistemle pastörizasyon tankına alındıktan sonra hiç bir proseste dış ortama hatta ortam havasına bile maruz kalmadan ambalaja girmiş ve ambalajın kapağı da otomatik kapandıktan sonra mayalanma odasına alınmış oluyor ve tüketici evinde açıyor.
    şu an ülkemizde üretilen tüm gıda sanayi ürünleri içerisinde peynir grupları da dahil en sağlıklı ve hijyenik ürün kaymaksız yoğurttur.
    kaymaklı yoğurtlarda bu kadar iddialı konuşamam, kaymak oluşumunu sağlayan ekstra krema katılmış süt, bazı işletmelerde üzerine insan elinde hortumla bırakılıyor bildiğim kadarıyla. orada insan ve hava teması var."

gunis

"8 senedir sektördeyim ve arkadaşın dediğine katılıyorum. tarihin uzun olmasının sebebi hijen ve steril ortam. bir fabrika düşünün beş saniyede bir ortamdaki tüm hava vakumlanıp dışarı atılsın ve içeri taze hava gelsin. ben yeni doğmuş bebeğime bile çalıştığım fabrikanın yoğurdunu yedirdim."
  • marketten aldığım yoğurt dolapta 1.5 ay balmumu heykel gibi bozulmadan duruyor. artık içinde ne varsa... evde mayaladığım en fazla 10 gün dayanıyor. bir sonraki mayayı da kendi yaptığım yoğurttan çıkarıyorum. sadece bu bilgi bile daha sağlıklı olduğunun ispatıdır. katkı maddesi içermeyen gıdalar daha çabuk bozulur. ayrıca bir doktora danışılarak da bu bilgiye ulaşabilirsiniz. "insanların sağlıklı yaşamak adına sahip olduğu hassasiyetlere tepki göstermeye bayılanlar terör örgütü"ne duyurulur.
  • "insanların sağlıklı yaşamak adına sahip olduğu hassasiyetlere tepki göstermeye bayılanlar terör örgütü"

öncelikle "ya olmaz olsun böyle başlık. yok işte."

ikinci olarak 1.5 ay bir yoğurt dolapta duruyorsa 30 kg alınıyor sanırım pek anlamadım orasını.

son olarak 10 20 yıldır sektörün içinde olan insanlar yazıyor katkı yok diye, her yerde gıda mühendisleri, bu konunun uzmanları yazıyor katkı yok diye, fakat biri çıkıp diyor ki bozulmuyor dolapta öyle duruyor. yani ne diyim ki şimdi? görüyorsunuz bu örgütün mensuplarını. akıldan, izandan uzaklar...