şükela:  tümü | bugün
 • ohio state buckeyes'ta junior sezonunu geçiren 2 metre boyunda ve 92 kilo ağırlığındaki swingman. zaten geçen sene yaptığı patlamayla herkese nba oyuncusu olacağını göstermişti * * * ancak bu sezonun ilk 5 maçı itibariyle 2 triple-double yapıp 20.6 sayı, 13.8 ribaund `: !`, 7 asist, 1.8 top çalma ve 1.4 blok ortalamaları tutturarak adeta sapıtmış durumda ve şimdilik, 2010 nba draft'ına girerse en azından lottery pick olacak gibi gözüküyor. bu istatistiklerin bu kadar şişmesinde, takım arkadaşlarının kalite seviyesi dolayısıyla, hücumda tüm iplerin o'nun elinde olması ve rotasyonda istikrarlı süre alan isimlerin genelde kısa oyunculardan oluşması da mutlaka etkili oluyordur ancak yine de yaptıkları fazlasıyla göz kamaştırıcı.

  daha 5 maç geride kalmışken yaptığı iki triple-double'la, ncaa division 1 tarihinde bir sezonda birden fazla triple-double yapan 34 oyuncudan biri oldu bile. rekor sayı ise jason kidd, stephane lasme, brian shaw ve michael anderson'ın paylaştığı 4.
 • dün gece oynanan eastern michigan maçındaki bir smaç girişimi esnasında yere oldukça kötü düşerek belinden sakatlanmıştır. 2. ve 3. bel omurlarında * kırıklar olduğu söyleniyor ve bu sebeple yaklaşık 8 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.
 • zaten draft'in üst sıralarında seçilmesi beklenen bir oyuncuyken turnuva öncesi ve sonrası olmak üzere son bir ayda performansı katlayınca bu arkadaş, birinci sıradan seçilme geyikleri de arttı. aslında olmayacak iş de değil, misal ilk seçme hakkı nets'in olursa, adamlarda devin harris varken gidip john wall'u seçmeleri düşük ihtimal ki sırada da evan turner oluyor bu durumda. ayrıca kobe turner'cı, lebron da wall'cuymuş. ne diyelim, draft bust olmadan güzel seneler geçirir umarım nba'de, gerçi buckeyes'a da hiç ısınamamışımdır ama hayırlısı olsun yine de elemana.
 • büyük ihtimalle philadelphia tarafından nba draftında 2. sırada seçilecek ve çok iyi olan ncaa kariyerini nba'de de sürdürecek olan canavar. bu seneki ncaa ortalamaları: 20.4 sayı, 9.2 ribaund, 6 asist. belki nba de bu ribaund ortalamasını tutturamayacak ama birkaç seneye diğer rakamlara ulaşması gayet muhtemel.
 • 2010 draftinda philadephia 76ers tarafindan 2. sirada secilmistir.
 • nba summer league 2010'da gözlendiği üzere hayal kırıklığı olabilir nba'de. istikrarsız dış şutu ve atletik olmayan vücudu onu zorlayacak faktörler. kendi şutunu da yaratamıyor söylenenlerin aksine. her şeye sahip ancak tam manasıyla bir şeye sahip değil. nba'e en hazır isim olarak lanse edilmesine rağmen, çok fazla geliştirilmesi gereken özelliği var. yılın çaylağı olacakmış diyorlardı bir de. imkansız kısacası. philly büyük bir hata yaptı onu seçerek. hem de ihtiyaçları yokken seçtiler. neler olacağını göreceğiz.

  http://biliyorumbuoyunu.blogspot.com/…m-olacak.html
 • şimdiye kadar oynadığı 36 maçta; 24 dk. süre, 7,3 sayı, 4,3 ribaund, 1,8 asist ortamaları tutturdu. sezon başında ilk 5te başlamasına ve ilk maçlarda idare eder bir performans göstermesiyle kendisinden umutlandırsa da, draftlara girmeden evvel john wall ile beraber konuşulan bir lottery pick için pek de iyi gittiği söylenemez.

  bunda en büyük etken takım arkadaşı jodie meeks in o kötü oynarken onun yerine ilk beşe yerleşmesi oldu. gerçi sonradan o da bozdu kendini. hayır anlamıyorum ki, götü boklu phili nin ilk beşindesiniz, ne bu performans düşüklüğü.
 • alley oop pası vereyim derken yanlışlıkla 3 sayılık basket atmış.
  http://youtu.be/trrhcy9r0ru
 • dün gece boston celtics karşısında kaydettiği 26 sayıyla kariyer rekoru kırmıştır.