şükela:  tümü | bugün
 • türkiye, abd, almanya, fransa, ingiltere ve kanada'yı kapsadığını iddia eden ev arkadaşı bulma sitesi. dikkatimi çeken şey ev arayan insan sayısı evi olup yanına ev arkadaşı arayan insan sayısından çok daha fazla. yani ya kimse evleri beğenmiyor ya da evi olanlar yanlarına gelecek kişileri beğenmiyor...

  http://www.evarkadasi.com/
 • tarafımdan ve yakın arkadaşlarımdan biri tarafından test edilip onaylanmıştır ki; normal ev arkadaşları çıkmıyor pek bu siteden. ya da biz zamanında haddinden fazla bir beklenti içine girdiğimizden gelmiştir bunlar hep başımıza, bilmiyorum. nitekim ben 1 ay boyunca bildiğiniz motorlarla, mevzubahis arkadaşım da bir kaç gün boyunca bir gayle yaşamak zorunda kalmıştır bu site yüzünden. burada motorları ve gayleri tenzih ediyorum. evine ev arkadaşı kabul etmeden önce ''bak, yalnız ben motorum/gayim. ona göre yani sonra şey olmasın.'' diye basit bir izahatten aciz olanlarından şikayetçiyim asıl olarak. sigara içip içmediğinden, dağınık olup olmadığından, odada bir tane fazladan çekyat bulunup bulunmadığından, ayda bilmem kaç ytl para kazandığından daha önemli olduğunu düşünüyorum bu tür şeylerin. sonuçta bir insanın en çok vaktini harcayacağı bir mekanı paylaşacağız.

  eve ev arkadaşı mı alıyorsunuz kedi mi olm? biraz ciddiyet lütfen. ahah!
 • ev arkadaşı

  --- spoiler ---

  edit : forum amacı taşımadan bilgilendirme ve faydalandırma maksatlı yazılmıştır
  --- spoiler ---

  ev arkadaşı ya da kalacak yer arayanlar için ortak ilan sayfası olarak yeniden canlandırılmış site. yaklaşık 1 ay önce yeniden düzenlenmiş arayüzü ve mobil uygulamaları ile hayata döndürülmüş vaziyettedir.

  kısa hikayesine gelecek olursak, sitenin ingilizce bilmeyen sahibi 2001 yılında amerika'ya cebinde yaklaşık 1200 dolar para ile gider fakat kalacak yeri bile yoktur. ardından kalacak yer için araştırma yaparken
  "neden yurt dışında yanında kalabileceğim bir türk ev arkadaşı/ev sahibi bulmak için ilan sayfası yok?"
  der ve gider alan adını satın alır.

  ilk denemede başarılı olamasa da (diğer işleri yüzünden) yeni arayüz ve mobil desteği ile efektif olarak sadece türkiye içinde değil dünya çapında kullanılabilecek hale getirilmiş ve bu yönde geliştirilmeye çalışılmıştır.

  zannımca bugünkü hali ile özellikle şehir dışında okuyan öğrenciler için ilerleyen aşamada da erasmus kapsamında yurt dışında okuyacak ya da türkiye'ye gelecek yabancı öğrenciler için faydalı bir paylaşım ortamı olacaktır.